Юан спечели първата си WTA титла

Поставената под №8 Юе Юан спечели първата си титла на ниво WTA. Във финала на турнира от категория 250 в Остин, Юан победи своята сънародничка Ксию Уан с 6-4, 7-6(4).

„Много съм щастлива. И двете играхме невероятно днес. И двете се справихме много добре“ – коментира шампионката след изцяло китайския финал, продължил 2 часа и 13 минути.

Тя съумя да постигне впечатляващ обрат във втория сет, в който губеше с 2-5. Впоследствие имаше нужда от общо седем мачбола, за да сложи край на двубоя.

Това бе първият изцяло китайски финал от Нанчан 2018, когато Киан Уан победи Сайсай Джън.

Юан загуби първите два гейма в мача, но съумя да обърне сета, като отрази пет от шест брейкбола и реализира и двете си възможности.

Световната №68 поддържаше напрежение върху съперничката и в началото на втория сет. Тя поведе с 5-2, но след това не успя да затвори мача на собствен сервис. Гейм по-късно Юан имаше три мачбола на сервис на съперничката си при 5-3, 0/40.

Това изглежда само мотивира допълнително Уан, която бе на път да постигне впечатляващ обрат, като дори поведе с 6-5 след четири поредни гейма.

Юан стигна до тайбрек, в който доминираше от самото начало. Тя поведе с 6-1, Уан спаси още три мачбола, но при общо седмата си възможност Юан сложи край на двубоя.