Южени Бушар започна с победа над Кудерметова на турнира в Прага

Prague Open, първи кръг

Вероника Кудерметова – Южени Бушар 0-6, 3-6

Южени Бушар започна силно участието си на турнира на WTA в Прага, записвайки категорична победа с 6-0, 6-3 над 40-тата в света Вероника Кудерметова. Канадката напомни за най-добрите си дни и спечели мача след само 76 минути игра.

В първия сет Бушар бе пълна господарка на корта. Намиращата се на 330-та позиция в ранглистата канадка не остави абсолютно никакви шансове на опонентката си, като не ѝ даде дори гейм и приключи сета само за 32 минути.

Вторият сет отново започна със спечелен гейм за Бушар, но Кудерметова успя да изравни. Канадката обаче бе неудържима в днешния ден и реализира пробив, след който поведе уверено с 4-1. Бушар успя да поддържа тази разлика до края, приключвайки сета при 6-3 в своя полза.

В следващия кръг финалистката на Уимбълдън за 2014 г. ще играе срещу победителката от мача между Тамара Зидансек и представителката на домакините Катерина Синякова.

„Първият сет не беше толкова лесен, колкото е изглеждал отстрани. Горда съм от това, което показах днес. Бях концентрирана през цялото време и не направих много грешки. Играх стабилно и агресивно, точно това е целта ми. Не очаквам нищо конкретно, тъй като почти не съм играла от януари насам. Не съм си поставяла конкретни цели за този турнир“ сподели Бушар в интервю за сайта на WTA.