Жабур не остави никакви шансове на Родина в Монастир

Jasmin Open Monastir, осминафинал

Онс Жабур – Евгения Родина 6-3, 6-1

Онс Жабур записа нова категорична победа на WTA 250 турнира в Монастир, класирайки се за четвъртфиналите след триумф над световната №566 Евгения Родина. Напълно очаквано, местната любимка не остави никакви шансове на рускинята и приключи двубоя само за 55 минути.

Следващата опонентка на Жабур ще бъде Клеър Лиу.

Всички шест аса в мача бяха дело на поставената под №1 тунизийка, която направи само една двойна грешка. Жабур спечели 78% от точките си на първи сервис (21/27) и реализира четири от седемте си точки за пробив (57%), докато Родина не стигна до нито един брейкпойнт.

Още от самото начало стана ясно, че интрига няма да има. Сервисът на Жабур и атаките ѝ от основната линия затрудняваха много сериозно нейната опонентка и тунизийската успя да реализира ранен пробив за 2-0. Родина намали изоставането си, но веднага след това световната №2 си върна напълно контрола върху играта и не загуби повече геймове до края на сета, надделявайки категорично с 6-1.

Жабур увеличи серията си от поредни спечелени геймове на седем, след като в следващия сет отново успя да пробие първа и да натрупа солидна преднина от 3-0. Този пробив се оказа последният в мача и въпреки усилията на Родина двукратната финалистка от Големия шлем съхрани преднината от три гейма, като по този начин оформи крайното 6-1, 6-3