Жабур се справи лесно с Халеп и е на полуфинал в Мадрид

Mutua Madrid Open, четвъртфинал
Онс Жабур – Симона Халеп 6-3, 6-2

Онс Жабур е първата полуфиналистка на WTA 1000 турнира в Мадрид след лесна победа с 6-3, 6-2 над Симона Халеп. Румънката постигна впечатляващи успехи над Паула Бадоса и Коко Гоф и всички заговориха за променената ѝ игра под ръководството на Патрик Муратоглу, но днес бе надиграна от тунизийката, за която това е едва втори полуфинал на това ниво.

Победата ѝ дойде след само 67 минути на корта, в които поддържаше много високи стандарти на сервис и в същото време печелеше 62% от точките на втори сервис на съперничката си.

Жабур постигна 4 пробива в хода на мача като бе и много ефективна, тъй като го направи от общо 5 възможности като в същото време само веднъж загуби свой сервис гейм.

Единственият пробив за Халеп дойде в третия гейм на мача. До края на сета румънката взе само още един гейм.

Във втората част Жабур отново се развихри във втората половина като от 1-2 спечели пет поредни гейма за място в топ 4 на турнира.

Победителката реализира 22 уинъра в хода на мача спрямо 7 за румънката, която в предишните си два мача доминираше над съперничките си.

На полуфинал Жабур очаква победителката от мача между Екатерина Александрова и Аманда Анисимова.