Жабур вгорчи дебюта на Радукану в Абу Даби

Mubadala World Tennis Championship

Онс Жабур – Ема Радукану 5-7, 6-3, 10-8

Онс Жабур започна по много добър начин подготовката си за новия сезон, записвайки трисетов успех над Ема Радукану на демонстративния мач в Абу Даби. Британката, за която това бе неофициален дебют с новия ѝ треньор Себастиан Захс, бе само на две точки от победата, но световната №2 завърши мача с много силна серия.

Жабур бе по-агресивна на начален удар, в резултат на което записа повече асове (7-3), но и направи повече двойни грешки (3-0). Тунизийката спечели 67% от точките си на първи сервис (39/58) и реализира три от очетирите си възможности за пробив (75%), докато Радукану оползотвори тро от своите девет брейкпойнта (33%).

Още в самото начало стана ясно, че ни предстои зрелишен сблъсък. Жабур спаси четири брейкпойнта в откриващия гейм, преди Радукану да изравни резултата, спечелвайки първото си подаване на нула. Впоследствие обаче световната №2 подобри значително представянето си и успя да пробие, повеждайки убедително с 4-1.

Радукану обаче също вдигна нивото и редуцира пасива си до един гейм, преди Жабур да пробие за 5-3. Това обаче не обезвери британката, която изигра най-силния си период в мача и реализира два поредни брейка, спечелвайки първия сет със 7-5.

Втората част започна по аналогичен начин, като след равностойното начало Жабур отново успя да пробие първа и да натрупа комфортен аванс от 5-2. Този път обаче двукратната финалистка от Големия шлем не позволи на Радукану да застраши водачеството и ѝ съхрани разликата от три гейма, изравнявайки резултата в мача след 6-3.

В решаващия тайбрек Радукану заличи пасив от 1-3, а впоследствие бе само на две точки от победата, правйки резултата 8-6 в своя полза. Жабур обаче отговори с безупречна финална серия и триумфира с 5-7, 6-3, 10-6 след точно 100 минути игра.