Винъс Уилямс сложи край на френското участие при жените

Ролан Гарос, кръг III
Винъс Уилямс – Ализе Корне 7-6(5) 1-6 6-0

Винъс Уилямс показа интелигентен и елегантен тенис и за първи път от 2010-а се класира за осминафинал на Ролан Гарос със 7-6(5) 1-6 6-0 над Ализе Корне. По този начин 36-годишната американка победи за шести пореден път Корне и приключи с френското участие при жените в турнира.

Срещата започна изключително равностойно, но Винъс успяваше да притисне съперничката си от ретур. И все пак Корне отрази брейкболи в два поредни гейм само, за да проби на свой ред за 4-3. Американката обаче веднага се върна в сета с рибрей. Стигна се до тайбрек, в който Уилямс поведе с 6-3 точки и при третата си възможност все пак приключи сета със 7-5 т.

Вместо да излезе с още по-голяма увереност във втория сет, Уилямс сякаш загуби тотално концентрацията си и допусна два последователни пробива. Първият дойде в четвъртия гейм и французойката поведе с 3-1, после записа бърз сервис гейм, а след това игра стабилно от ретур и отново проби. Водейки с 5-1, Ализе Корне само довърши започнатото, възползвайки се от спада в играта на опонентката си.

В решаващия трети сет всичко зависеше от това, дали по-голямата от сестрите Улиямс ще успее да събере сили и да започне отново да печели геймовете, в които подава. Американката записа бърз сервис гейм и поведе 1-0. Корне подаваше, за да изравни, но се стигна до равенство 40-40 и Винъс се възползва, за да пробие. Американката не даде никакъв шанс на съперничката си и спечели следващите 5 гейма безапелационно за категоричното 6-0.

На осминафинал Винъс ще играе срещу Тимеа Бачински, която победи Полин Парментие с 6-4 6-2.