Серина преодоля първия сериозен тест в Париж

Ролан Гарос, III кръг
Серина Уилямс – Кристина Младенович 6-4 7-6(10)

Серина Уилямс се класира за осминафиналите на Ролан Гарос за 11-ти път в 15-то си участие на турнира във френската столица. Световната №1 срещна сериозна съпротива от представителката на домакините Кристина Младенович, но в крайна сметка преодоля световната №30 с 6-4 7-6(10). Мачът продължи 2 часа и 10 минути като игрово време, но беше прекъснат за още 2 часа заради дъжд преди началото на тайбрека във втория сет.

Още във втория си сервис гейм се наложи Серина да отразява брейкбол и като цяло по-трудно печелеше подаванията си в началото на двубоя. Младенович измъкна трудно сервис гейма си за 4-4, а след това пропиля още три възможности да пробие подаването на американката.

Серина удържа, а напрежението се прехвърли у играещата за Франция тенисистка. Уилямс взе първите две точки в десетия гейм, след което с излизане на мрежата си осигури три сетбола. Младенович отрази първия, след което наниза ас. От третия си шанс обаче световната №1 успя, след като принуди Кристина да сбърка след добър ретур.

Развръзката във втория сет можеше да настъпи в четвъртия гейм, в който Серина отново дръпна с 0-40 на Младенович след слабо сервиране на световната №30. Французойката обаче успя да намери началния си удар и не само да докара нещата до дюс, но и да вземе гейма си.

Серина продължи да притиска Младенович във всеки от геймовете й, пропускайки още 5 възможности за брейк до 5-5. В крайна сметка се стигна до тайбрек, но точно тогава играта бе прекъсната заради дъжд. След двучасова пауза, двете излязоха отново на корта и Серина изтръгна победата по инфаркте начин с 12-10 точки, след като спаси и сетбол.

Същевременно, Доминика Цибулкова не успя да мине през втори пореден трисетов двубой и напусна турнира след 4-6 6-3 1-6 от Карла Суарес Наваро. Испанката нямаше дори спечелен сет в първите си три мача срещу тази съперничка, но днес записа втори успех след този в Москва през октомври 2015-а. Битката продължи почти три часа, а Суарес Наваро предреши изхода й с преднина от 4-0 в решителната част, която я изведе до триумфа с 6-1.

На осминафиналите испанката ще се изправи срещу Юлия Путинцева, която записа далеч по-категорична победа с 6-1 6-1 над Карин Кнап. Италианката подари ранни пробиви на противничката си и в двата сета, нито веднъж не поведе в резултата дори за гейм и капитулира за 75 минути.