Халеп и Винъс започнаха с двусетови победи

Поставената под №2 в основната схема при жените Симона Халеп откри участието си на Уимбълдън с безпроблемна победа над квалификантката Марина Еракович – 6-4 6-1 за час и 15 минути игра.

Новозеландката отрази точки за пробив още в уводния гейм, но малко по-късно бе пробита за 3-2, което реши първия сет.

Вторият започна по най-добрия начин за Халеп, която с два пробива дръпна с 3-0 и до края на изпусна инициативата.

Във втория кръг финалистката от Ролан Гарос ще срещне бразилката Беатрис Хадад Мая, която се справи с 6-4 6-2 с представителката на домакините Лора Робсън.

Винъс Уилямс, която напоследък има доста проблеми заради катастрофата, която причини във Флорида и в последствие загина човек, успя да запише победа в първия кръг след 7-6(7) 6-4 над Елиз Мертенс.

Седемкратната победителка в Шлема изпусна аванс от 3-0 в първия сет, но го взе след тайбрек. Мертенс проби на старта на втория за 2-0, но последва силна серия на ветеранката, която записа 4 поредни гейма.

В деветия гейм при 5-3 в своя полза Винъс пропусна два мачбола, след което мачът бе прекъснат при 40-40. Мертенс удържа подаването си за 4-5, но американката приключи срещата на свой сервис след подновяването на играта.

17-та поставена Мадисън Кийс записа същия резултат – 6-4 6-2 срещу Нао Хибино и във втория кръг ще играе с Камила Джорджи.

Италианката от своя страна прекара два часа и половина на корта срещу Ализе Корне при успеха с 5-7 6-4 6-4.

Квалификантката Арина Сабаленка записа 6-3 6-4 над Ирина Хромачева и очаква Миряна Лучич-Барони или Карина Витхьофт.