Ден №3 на Уимбълдън най-сетне донесе със себе си слънчево време, а с това и огромен брой изиграни мачове като остана минимален брой срещи, които бяха прекъснати заради тъмнината и съответно трябва да се доиграят в четвъртък.
Денят предложи смесица от мачове от първи и втори кръг, а отново големите изненади бяха при жените. Три от поставените на първите 10 позиции отпаднаха – това са №4 София Кенин, №5 Бианка Андрееску и №9 Белинда Бенчич. Рано с турнира се сбогуваха още четири поставени – №22 Джесика Пегула, №24 Анет Контавейт, №26 Петра Мартич и №32 Екатерина Александрова.
При мъжете отпадналите поставени бяха петима като най-голямата изненада може би беше поражението на Джон Иснър от Йошихито Нишиока. Юго Умбер загуби в пет сета от Ник Кирьос, а аут са още Аслан Карацев и Каспър Рууд, както и Пабло Кареньо Буста, който ще трябва да почака поне още една година до първата си победа на Уимбълдън.
Ето и всички резултати за деня:
Мъже, първи кръг:
Ник Кирьос – Юго Умбер 6-4, 4-6, 3-6, 6-1, 9-7
Лука Пуй – Камерън Нори 7-6(6), 5-7, 2-6, 5-7
Феликс Оже-Алиасим – Тиаго Монтейро 6-3, 6-3, 6-3
Матео Беретини – Гуидо Пея 6-4, 3-6, 6-4, 6-0
Фернандо Вердаско – Григор Димитров 6-3, 3-6, 4-6, 4-6
Джордан Томпсън – Каспър Рууд 7-6(6), 7-6(3), 2-6, 2-6, 6-2
Кристофър О‘Конъл – Гаел Монфис 6-4, 2-6, 6-7(5), 6-4, 4-6
Йошихито Нишиока – Джон Иснър 7-6(5), 2-6, 6-3, 6-7(3), 6-4
Марин Чилич – Салваторе Карузо 7-6(5), 7-6(1), 6-1
Кристиан Гарин – Бернабе Запата Мирайес 6-7(6), 6-3, 3-6, 6-3, 6-2
Лоренцо Сонего – Педро Соуса 6-2, 7-5, 6-0
Андреас Сепи – Денис Кудла 2-6, 4-6, 2-6
Даниел Галан – Федерико Кория 6-4, 4-6, 7-5, 7-5
Ясутака Учияма – Карлос Алкарас 3-6, 7-6(4), 2-6, 6-3, 3-6
Ботик Ван де Зандшулп – Грегоар Барет 6-2, 6-7(4), 6-1, 7-6(3)
Михаил Кукушкин – Александър Бублик 4-6, 2-6, 1-6
Джеймс Дъкуърт – Раду Албот 6-4, 6-4, 6-1
Корентен Муте – Аляж Бедене 4-6, 4-6, 0-6
Емил Руусувуори – Маркос Гирон 4-6, 6-2, 2-6, 6-0, 4-6
Марко Трунхелити – Бенжамен Бонзи 1-6, 6-1, 6-4, 3-6, 4-6
Жауме Мунер – Иля Ивашка 1-6, 5-7, 6-7(5)
Жо-Вилфрид Цонга – Микаел Имер 5-7, 7-6(4), 7-5, 4-6, 3-6
Стив Джонсън – Денис Новак 7-6(7), 6-2, 7-5
Аслан Карацев – Жереми Шарди 6-7(4), 6-7(6), 3-6
Сам Куери – Пабло Кареньо Буста 7-6(6), 6-4, 7-5
Тейлър Фриц – Брендън Накашима 7-5, 3-6, 6-4, 7-5
Кей Нишикори – Алексей Попирин 6-4, 6-4, 6-4
Хуан Игнасио Лондеро – Джанлука Магер 6-7(3), 0-6, 6-4, 3-6
Втори кръг:
Новак Джокович – Кевин Андерсън 6-3, 6-3, 6-3
Оскар Оте – Анди Мъри 3-6, 6-4, 6-4, 4-6, 2-6
Даниел Еванс – Душан Лайович 6-3, 6-3, 6-4
Диего Шварцман – Лиам Броуди 4-6, 6-2, 6-1, 6-4
Лойд Харис – Андрей Рубльов 1-6, 2-6, 5-7
Франсис Тиафо – Вашек Поспишил 6-4, 6-4, 6-4
Антоан Оан – Себастиан Корда 5-7, 4-6, 4-6
Егор Герасимов – Карен Хачанов 1-6, 6-7(3), 3-6
Иржи Весели – Мартон Фучович 3-6, 4-5 и отказване
Фабио Фонини – Ласло Джере 6-3, 6-4, 0-6, 6-4
Доминик Кьопфер – Сону Куон 6-3, 6-7(8), 7-6(2), 5-7, 6-3
Денис Шаповалов – Пабло Андухар без игра
Жени, първи кръг:
Елина Свитолина – Алисон Ван Уйтванк 6-3, 2-6, 6-3
Ализе Корне – Бианка Андрееску 6-2, 6-1
Белинда Бенчич – Кая Юван 3-6, 3-6
Виктория Азаренка – Катерина Козлова 6-1, 6-3
Ема Радукану – Виталия Дятченко 7-6(4), 6-0
Магда Линет – Аманда Анисимова 2-6, 6-3, 6-1
Кристина Плишкова – Астра Шарма 3-6, 6-4, 6-4
Елен Перез – Клара Бюрел 2-6, 2-6
Жил Тайхман – Камила Джорджи 2-6, 2-6
Лейла Фернандес – Йелена Остапенко 1-6, 2-6
Сара Сорибес Тормо – Ана Конюх 6-3, 3-6, 6-3
Альона Болсова – Паула Бадоса 2-6, 7-5, 2-6
Катерина Синякова – Яфан Уан 6-1, 6-0
Грет Минен – Айла Томлянович 2-6, 6-7(5)
Олга Говорцова – Коко Вандеуей 4-6, 2-6
Цветана Пиронкова – Юлия Путинцева 3-6, 1-6
Анастасия Севастова – Зарина Дияс 6-4, 6-1
Дария Касаткина – Патриция Тиг 6-0, 3-6, 6-3
Ана Богдан – Анастасия Павлюченкова 2-6, 2-6
Нао Хибино – Бернарда Пера 6-1, 5-7, 6-3
Маркета Вондрушова – Анет Контавейт 2-6, 6-4, 6-2
Каролина Мухова – Шуай Жан 6-3, 6-3
Сорана Кърстя – Саманта Мъри 6-3, 6-3
Втори кръг:
Кейти Боултър – Арина Сабаленка 6-4, 3-6, 3-6
Онс Жабур – Винъс Уилямс 7-5, 6-0
Ига Швьонтек – Вера Звонарьова 6-1, 6-3
Медисън Бренгъл – София Кенин 6-2, 6-4
Лесли Керкхове – Гарбине Мугуруса 1-6, 4-6
Кристи Ан – Слоун Стивънс 5-7, 3-6
Надя Подороска – Тереза Мартинцова 3-6, 6-7(5)
Ирина-Камелия Бегу – Петра Мартич 7-5, 6-7(7), 6-3
Виктория Голубич – Даниел Колинс 6-2, 6-0
Каролина Плишкова – Дона Векич 6-2, 6-2
Екатерина Александрова – Мария Осорио Серано 5-7, 2-6
Лорън Дейвис – Медисън Кийс 1-6, 4-6
Клеър Лиу – Елена Рибакина 4-6, 4-6
Джесика Пегула – Людмила Самсонова 4-6, 6-3, 3-6
Елизе Мертенс – Лин Жу 6-2, 6-0