50 минути на корта: Джокович е в топ четири в Токио

Japan Open, 1/4-финал
Новак Джокович – Лука Пуй 6-1 6-2

Новак Джокович продължава без загубен сет на турнира в Токио и изигра нов мач, в който срещна минимални трудности. Само за 50 минути игра световният №1 спечели 1/4-финалния си мач срещу Лука Пуй.

Ноле изигра солиден, като спечели 82% (18/22) от точки на първи сервис при 55% вкаран начален удар. Направи и осем аса и бе стабилен на втори сервис – 72% (13/18).  Спаси и един от двата брейкбола, пред които се изправи и реализира пет от шест точки за пробив.

В първия сет сърбинът дръпна 3-0, а в края на частта взе втори гейм от посрещане. След подновяването на играта продължи „наказателната си акция“, като поведе 4-0 и два пробива на сметката си. Последва лек спад в играта му, който позволи на Пуй да върне единия пробив за 4-2, но това бе и последния гейм, който добави на сметката си французинът.

32-годишният тенисист е стигал поне 1/2-финалите на шест от последните си седем турнира.

В предходния си двубой сърбинът справи с представителя на домакините Го Соеда във втори кръг. Световният №1 се нуждаеше от малко повече от час и половина, за да продължи напред в турнира след 6-3 7-5.

В Япония сърбинът изигра първия си официален мач от US Open насам. Заради травма в рамото световният №1 си взе почивка, а на Japan Open се завърна с мач на двойки, в който си партнираше с Филип Крайнович.

От другите мачове в Токио:

Джон Милман се справи с Таро Даниел 6-4 6-0, а Рейли Опелка победи Ясутака Учияма 6-3 6-3.