На живо: Григор Димитров – Гуйдо Пея 4-6 2-6

На живо: Григор Димитров - Гуйдо Пея 4-6 2-6

Григор Димитров стартира успешно участието си в Лос Кабос, преодолявайки Стийв Джонсън в три  оспоравни сета. Пред него обаче стои ново по-голямо предизвикателство, тъй като на осминафиналите българинът ще срещне втория в схемата Гуйдо Пея.

Двамата се изправят един срещу друг във втория мач на централния корт във вечерта между сряда и четвъртък. Преди тях в 03:00 ч. стартира двубоят между Ернест Гулбис и Диего Шварцман, като се очаква сблъсъкът на българина да започне около 4:30 – 5:00 ч.

Това ще бъде трети мач между двамата, като към момента Димитров и Пея си делят по една победа. Този, което стигне до успеха този път, ще се изправи срещу Хуан Игнасио Лондеро или Уо Куон Соон.

Коментари на живо:

0-1 – ПРОБИВ, ПЕЯ – Още в първото си подаване Григор допусна двойна грешка, а Пея пое контрол в следващото разиграване на втори сервис на българина и поведе с 30-15. Димитров изравни с ас, но веднага след това даде брейкбол на аржентинеца след грешка от форхенд. 24-ият в света направи и перфектен минаващ удар по правата, за да поведе с ранен пробив.

0-2 – Пея използва разнообразен първи сервис и поведе с 40-15 в следващия гейм, но на два пъти българинът спечели размяна на сечени бекхенди и стигна до дюс. Въпреки всичко аржентинецът затвърди брейка.

1-2 – Димитров поведе с 30-0 в третия гейм и макар да не игра успешно на мрежата и да допусна непредизвикана грешка, пласира ас и спечели първи гейм в мача.

2-2 – ПРОБИВ, ДИМИТРОВ – Григор постепенно започна да играе все по-солидно от основната линия, а аржентинецът подпомогна каузата му с две непредизвикани грешки от бекхенд и една от форхенд. Така бившият №3 стигна до точка за връщане на пробива при 40-30 и се възползва след добра къса топка.

3-2 – В началото на петия гейм вторият в схемата отново размина съперника от бекхенд и поведе, но Григор организира блестящо следващите си акции и завърши на мрежата. След това насочи добре втория си начален удар и скоро поведе в резултата – 3-2.

3-4 – ПРОБИВ, ПЕЯ – Димитров поддържаше ниво на първи начален удар на около 65% до шестия гейм, а когато сервисът попадаше в полето, Григор съумяваше да диктува темпото в последвалото разиграване. Отново завърши на мрежата с воле, но допусна и втора двойна грешка в мача. При 30-30 пък направи още една и отново даде брейкбол на опонента. Сгреши от форхенд в следващата размяна на удари и изостана с пробив за втори път – 3-4.

3-5 – Григор отговори веднага с нова акция към мрежата, която завърши от форхенд и поведе с 30-15 при подаването на съперника. Сеченият бекхенд отново му даде предимство в следващото разиграване, но не успя да материализира минаващ удар от форхенд. Макар Пея да вкарваше около 40% от първите си сервиси, аржентинецът поведе с 5-3.

4-6 – СЕТ, ПЕЯ – Пея продължи да бъде двойно по-ефективен от Димитров на втори начален удар. Българинът загуби разиграване с непредизвикана грешка от бекхенд, когато аржентинецът сервира за сета, и впоследствие изостана с 0-30. Не допусна изненада и затвори първата част с 6-4.

НАЧАЛО НА ВТОРИ СЕТ:

0-1 – ПРОБИВ, ПЕЯ – Българинът отново показа усет на мрежата и поведе с 30-0 в първото си подаване след почивката. Сгреши от смач и от форхенд, а след това допусна нова двойна грешка и даде точка за пробив на Пея. Аржентинецът отново спечели дълго разиграване след неточност на опонента от форхенд страната и получи ранно психологическо предимство във втория сет.

0-2 – Вторият поставен поведе с 40-0 в следващия гейм, но изпита затруднения и след две грешки допусна намаляване до 30-40. Все пак се справи и затвърди брейка за 2-0.

0-3 – ПРОБИВ, ПЕЯ – Бившият №3 започна третия гейм с две непредизвикани грешки от основната линия, а след това се стигна до общо пета двойна грешка в мача. Тя даде преднина на Пея от 40-0, а Григор отрази първия брейкбол с воле на мрежата. Не се справи обаче при втория и вече пасивът му се оказа два пробива.

0-5 – ПРОБИВ, ПЕЯ – Топ тенисистът ни реализира успешно нова акция на мрежата за 40-0, но последва още една двойна грешка и Пея стигна до дюс. Непредизвикана грешка от форхенд на Григор даде скрит мачбол на съперника му, а Димитров допусна нова двойна грешка и изостана с 0-5.

1-5 – ПРОБИВ, ДИМИТРОВ – Аржентинецът поведе с 30-0, когато сервираше за победата, но първата ни ракета обърна резултата и върна един от пробивите – 1-5.

2-6 – ГЕЙМ, СЕТ, МАЧ – ПЕЯ – И при втория си опит за затвори срещата Пея показа колебания. Допусна непредизвикана грешка и впоследствие изостана с 0-30. В крайна сметка обаче обърна развоя на събитията в своя полза и спечели срещата с 6-4 6-2.