Александър Зверев не остави шансове на Вердаско и е на 1/4-финал в Кьолн

Bett1 Hulks Indoors, 1/8-финал

Александър Зверев – Фернандо Вердаско 6-4, 6-1

Александър Зверев започна триумфално участието си на турнира от веригата ATP 250 в Кьолн, записвайки убедителна победа в два сета над Фернандо Вердаско. Германецът показа чудесна форма и защити реномето си на фаворит в турнира, надделявайки категорично над опитния испанец.

Първата точка за пробив в мача се откри пред Зверев, но гермнаецът допусна обрат от 40-30 в откриващия гейм и така Вердаско пръв взе преднина в двубоя. Световният №7 изравни след гейм на нула, но испанецът върна жеста и отново излезе напред в резултата.

Зверев възстанови равенството след нов гейм на нула, а в петия стигна до пробив след като навакса пасив от 15-40 и така поведе с 3-2 в сета. В шестия гейм представителят на домакините отново бе на висота и увеличи аванса си на 4-2. Това се оказа повратният момент в сета, тъй като след това играта се движеше гейм за гейм, като в крайна сметка Зверев приключи сета след нов гейм на нула, оформяйки крайното 6-4 след 37 минути игра.

Във втория сет Зверев напълно контролираше играта и доминираше категорично над значително по възрастния си съперник, чиято умора ставаше все по-видима в хода на сета. Германецът поведе с 2-0 след ранен пробив, след което Вердаско върна един гейм и съкрати пасива си. Испанецът обаче нямаше сили за нищо повече в тази среща. Зверев му даде само четири точки до края на срещата и така германецът спечели убедително сета с 6-1 след само 26 минути игра, като по този начин си гарантира място в следващата фаза.

Там го очаква 92-рият в света Лойд Харис, който вчера елиминира Стив Джонсън.