Зверев беше безкомпромисен и срещу Джере

Abierto Mexicano Telcel, 1/8-финал

Александър Зверев – Ласло Джере 6-4, 6-3

Световният №7 Александър Зверев се класира за 1/4-финалите на турнира в Акапулко след пбоеда в два сета над Ласло Джере. Германецът започна доста колебливо мача, но постепенно намери верния ритъм и записа втора поредна чиста победа в надпреварата след като в предходния кръг не даде сет и на Карлос Алкарас.

В битка за място на полуфиналите Зверев ще се изправи срещу осмия в схемата Каспър Рууд.

Германецът бе доста по-ефективен на сервис, като в хода на мача записа повече асове (6-2) и по-малко двойни грешки (2-8) от Джере. Сърбинът спечели повече точки на сервис (35-32), но за сметка на това Зверев имаше значителен превес при спечелените на ретур (40-25). Финалистът от US Open реализира шет от 12-те си точки за пробив (50%), докато Джере оползотвори три от своите седем (43%).

Мачът започна с надмощие на Джере, който реализира ранен пробив и поведе с 2-0. Зверев намали изоставането си, но след това сърбинът възстанови разликата от два гейма при 3-1. Вторият в схемата обаче подобри значително играта си и успя да възстанови равенството. Джере отново излезе напред в резултата при 4-3, но след това Зверев осъществи обрат като спечели следващите три гейма и по този начин надделя с 6-4 в първия сет.

Втората част започна с гейм на нула за германеца, но неговият опонент върна пробива и осъществи обрат, преди Зверев да изравни за 2-2. Джере отново излезе напред в резултата при 3-2, но световният №7 записа нов пробив и за пръв път от началото на сета поведе в резултата. Зверев увеличи аванса си на 5-3 след гейм на нула, след което стигна до мачпойнт, който обаче бе спасен от Джере. Сърбинът имаше възможност да спечели гейма, но Зверев избегна опасността, а малко след това успя да оползотвори втората си възможност за спечелването на мача и оформи крайното 6-3, 6-3 след 1 час и 33 минути на корта.