Циципас е на 1/4-финал в Акапулко след експресна победа над Иснър

Abierto Mexicano Telcel, 1/8-финал

Стефанос Циципас – Джон Иснър 6-3, 6-2

Световният №5 Стефанос Циципас се класира за 1/4-финалите на турнира в Акапулко след убедителна победа над Джон Иснър. Гръцкият тенисист изигра много силен мач и не остави шансове на опонента си, приключвайки сблъсъка след едва 58 минути на корта.

Следващият опонент на поставения под №1 в схемата Циципас ще бъде Феликс Оже-Алиасим, който по-рано днес надделя над Себастиан Корда.

Циципас записа повече асове (8-4) и спечели повече точки на сервис (36-26), но най-сериозно бе превъзходството му по отношение на спечелените на ретур точки (23-5). Първата ракета на Гърция реализира три от петте си брейкпойнта (60%), докато Иснър нито веднъж не стигна до възможност за пробив.

Циципас започна вихрено мача като в първите три гейма даде само една точка на опонента си и бързо натрупа аванс от 3-0. Това бе повратният момент в сета, тъй като след това и двамата опоненти не допуснаха грешки при своите подавания. По този начин гъркът успя да съхрани разликата от три гейма и спечели убедително първия сет с 6-3.

Полуфиналистът от Australian Open продължи да доминира и вторият сет започна с негов пробив, след което той успя да удвои преднината си. В третия гейм Циципас осъществи обрат от 15-40 и отново проби сервиса на Иснър, а впоследствие на практика реши мача като увеличи преднината си на 4-0. Американецът намали резултата, но първият поставен отговори с гейм на нула. Иснър обаче продължи да се бори и спаси два поредни мачбола, редуцирайки пасива си до 5-2. В осмия гейм Циципас пропусна още една възможност за спечелването на мача, но след това оползотвори четвъртия си мачпойнт и надделя с 6-4, 6-2 над първата ракета на САЩ.