Зверев отпадна в Ротердам след най-голямата победа на Бублик

ABN AMRO World Tennis Tournament, първи кръг
Александър Бублик – Александър Зверев 7-5, 6-3

Третият в схемата на турнира в Ротердам Александър Зверев отпадна още в първия си мач в надпреварата. Германецът бе изненадан от Александър Бублик, който след 7-5, 6-3 стигна до най-голямата победа в кариерата си до този момент.

За германеца това бе първи двубой след загубения от Новак Джокович четвъртфинал на Australian Open. В „Ахой Арена“ световният №7 далеч не показа най-добрия тенис, на който е способен. Въпреки това той може да съжалява доста, тъй като и в двата сета водеше с пробив, но допускаше съперникът му да постигне обрат.

Бублик дойде в Ротердам в добра форма от достигнатия финал в Сингапур и отново показа, че е повишил много нивото си в последните месеци, играейки най-добрия си тенис във важните моменти на мача, което му позволи да реализира четири от деветте си шанса за пробив.

И двамата завършиха с негативно съотношение на печелившите удари спрямо непредизвиканите грешки, но представителят на Казахстан бе този, който намираше по-лесно начините да преодолее съперника.

Във втри кръг съперник на Бублик ще бъде победителят от мача между Томи Пол и Лоренцо Сонего.

Зверев започна днешния двубой с пробив още в откриващия гейм на мача. В първите си два сервис гейма германецът не загуби нито точка и така поне до 4-2 поддържаше преднината си. В осмия гейм последва първото колебание в играта му и при втория брейкбол Зверев прати волето си в мрежата, което значеше 4-4.

При 5-6 по-високоранкираният сервираше за оставане в сета. Хитрите чип ретури свършиха работа и при 30-40 Бублик стигна до сетбол, който реализира за 7-5.

Сценарият на втората част бе сходен. В началото изглеждаше, че Зверев не е повлиян от първия сет и проби за 2-1, след което успя и да изравни. Само че отново бързо Бублик върна брейка за 3-3. Осмият гейм бе ключов, тъй като в него №43 в света стигна до два брейкбола след щастлив лоб след удар с рамката. Зверев отрази двете възможности плюс още две, но при общо петата си роденият в Москва тенисист стигна до 5-3.

Сервирайки за мача Бублик показа нерви и с двойна грешка даде две възможности за рибрейк, но пък в този момент сервисът отново заработи добре. При мачбола той игра на втори сервис, изпълнявайки най-бавния си начален удар в мача, но и това не помогна на Зверев.