Зверев победи Джокович за крайната победа на „ястребите“

Александър Зверев постигна впечатляваща победа с 6-3, 6-4 над Новак Джокович, с което донесе победата на „Ястреби“ срещу „Соколи“, в чиито редици е и Григор Димитров.

В първия мач за деня Димитров и Паула Бадоса победиха Доминик Тийм и Анастасия Павлюченкова, но впоследствие „ястребите“ стигнаха до обрата с крайното 30-27. Резултатът се получава от общия брой геймове, спечелен от отборите.

В първия мач на сингъл Елена Рибакина победа Арина Сабаленка след 0-6, 6-1, 10-6. Сабаленка спечели първата част за 16 минути на корта, но тази доминация бе обърната оттам насетне.

Зверев демонстрира, че много бързо навлиза в добър ритъм, след като пропусна втората половина на 2022-а заради тежката контузия, получена в полуфинала на Ролан Гарос срещу Рафаел Надал. Той играеше много уверено и заслужено стигна до успеха в два сета.

Зверев, който в последните няколко дни тренира основно със съотборника си при „ястребите“ Доминик Тийм, допусна пробив още на старта на мача. Германецът обаче бързо изравни за 2-2, а с нов пробив за 5-3 си осигури успеха в сета.

Джокович определено изненада с това колко често играеше на мрежата, но това не се оказа добра стратегия. Двамата си размениха по един брейк в началото на втория сет преди Зверев да нанесе решителния удар за 3-2.