Зверев с добър старт в Монпелие, Монфис загуби за 57 минути

Open Sud de France, първи кръг

Александър Зверев – Макензи Макдоналд 6-2, 7-6(5)
Гаел Монфис – Микел Имер 1-6, 2-6

Александър Зверев започна с победа в два сета участието си на АТР 250 турнира в Монпелие. В мач от втория кръг поставеният под №1 победи Макензи Макдоналд с 6-2, 7-6(5) след 80 минути на корта.

Германецът прие в последния момент поканата от организаторите и взе решение да се включи в надпреварата с цел да получи малко по-голяма игрова практика с оглед на ранното отпадане от Australian Open.

Двубоят поне до последните си 30 минути изглеждаше като протоколна задача за световния №3. Той проби на два пъти в самото началото на двубоя и с лекота сложи край на първия сет за 6-2.

Втората част започна с нов пробив в полза на германеца, който напълно контролираше събитията на корта. До този момент Макдоналд не бе стигал до шанс за пробив, но първият по-слаб сервис гейм на Зверев неочаквано доведе нещата до изравняване за 4-4.

Американецът определено повиши нивото си и с лекота достигна до тайбрек, в който дори поведе с 4-2. За негово съжаление обаче в най-важните моменти световният №56 не издържа на напрежението и направи няколко непредизвикани грешки, които доведоха и до загубата му.

„Ще опитам да се справя добре в този турнир. Щастлив съм да бъда отново тук. Наслаждавам се да бъда тук. След този Australian Open, ойто имах, исках да играя още турнири преди планираните в Акапулко, Индиън Уелс и Маями. Казах си, че Монпелие пасва перфектно и се радвам да бъда тук.“

„Той играеше много агресивно и съм доволен, че спечелих във втория сет. Пропуснах доста шансове във втория сет, но накрая спечелих, а това е най-важното.“

Така Зверев продължава напред към четвъртфиналите, където ще срещне Адриан Манарино, срещу когото има шест победи от шест мача до момента. При последното си участие в Монпелие през 2017-а Зверев спечели титлите на сингъл и на двойки заедно с брат си Миша.

Колкото до Манарино, той продължава да демонстрира великолепна форма в началото на сезона. Французинът победи с 6-4, 6-2 шампиона в Монпелие през миналия сезон Давид Гофен.

В топ 8 е и 35-годишният Ришар Гаске, който е трикратен финалист в надпреварата. Гаске победи Сону Куон със 7-5, 6-4 и достигна до четвъртфиналите в Монпелие за девети път.

На четвъртфиналите Гаске ще срещне Микел Имер. Първата ракета на Швеция поднесе изненадата на деня, след като победи Гаел Монфис след 6-1, 6-2 за едва 57 минути на корта. До голяма степен причина за резултата е самият Монфис, който изигра един от най-лошите си мачове в последно време.

Четвъртфиналистът от Australian Open изглежда не се бе аклиматизирал след успешното австралийско лято и бе напълно неузнаваем. Грешките от ракетата му следваха една след друга, а Имер направи достатъчно, за да се възползва от това и да достигне до втория си четвъртфинал през сезона.