Алкарас пренесе победите и в Маями, даде само 2 гейма на Багнис

Карлос Алкарас започна по убедителен начин защитата на титлата си в Маями. В мач от втория кръг испанецът победи Факундо Багнис след 6-0, 6-2 за едва 65 минути на корта в „Хард Рок Стейдиъм“.

Това беше седма поредна победа за световния №1, който се нуждае от нов триумф в Маями, ако иска да запази първото място в ранглистата. Това е и общо 15-и успех за Карлитос през 2023-а от 16 изиграни мача.

„Знам, че трябваше да съм концентриран за първия си мач. Да започнеш нов турнир никога не е лесно, различни условия. Трябва да си готов да свикнеш с тези условия, но бях концентриран от началото и съм щастлив от начина, по който играх. Опитвам се да се подобрявам всеки ден.“

Двубоят бе един от най-лесните и скучните за Алкарас в АТР тура. Той игра изключително стабилно от дъното на корта, което пък бе напълно достатъчно за лесния успех. Багнис се затрудняваше да печели точки и неслучайно се зарадва бурно на спечеления първи гейм, след 8 поредни за съперника.

Веднага след това аржентинецът дори реализира пробив на 0 и изравни за 2-2, но това само мобилизира съперника му, който не загуби нито гейм повече до края на срещата.

Следващият съперник на шампиона от 2022-а ще бъде №30 Максим Креси или Душан Лайович.