Рубльов срази и Фучович и е на полуфинал в Дубай

Dubai Duty Free Tennis Championships, 1/4-финал

Андрей Рубльов – Мартон Фучович 7-5, 6-2

Световният №8 Андрей Рубльов намери място на полуфиналите на турнира в Дубай след като записа двусетов успех над Мартон Фучович. Руснакът записа все още няма загубен сет от началото на турнира, като днешната победа бе 23-та поредна за него на ATP 500 турнири.

В предстоящия полуфинал ще видим изцяло руски сблъсък между Рубльов и Аслан Карацев, който по-рано днес победи Яник Синер.

Двамата опоненти бяха почти равностойни по отношение на спечелените на сервис точки (42-41 за Рубльов), но втората ракета на Русия имаше значителен превес при тези на ретур (33-16). Рубльов успя да оползотвори три от осемте възможности за пробив, до които достигна (38%), докато Фучович пропусна единствения брейкпойнт, който се откри пред него.

Рубльов пръв поведе в резултата, но Фучович изравни, след което унгарецът стигна до първия брейкпойнт в мача. Той обаче бе отразен от втората ракета на Русия, който си върна водачеството при 2-1. Фучович обаче отново възстанови равенството, след което двамата продължиха да печелят подаванията си докато резултатът не достигна 6-5 в полза на Рубльов. В дванадесетия гейм руснакът направи обрат от 15-30 и стигна до сетпойнт, който обаче бе спасен от Фучович. Световният №8 обаче продължи да играе по-атакуващо и пред него се откри още една възможност за спечелването на сета, която той не пропусна и надделя със 7-5 в първата част.

Четвъртфиналистът от Australian Open продължи силната си серия като спечели откриващия гейм във втория сет, но след това пропусна три точки за пробив и позволи на Фучович да изравни. Това обаче се оказа само моментно колебание и Рубльов вдигна значително темпото, в резултат на което спечели три поредни гейма и натрупа аванс от 4-1. Фучович прекъсна серията му, но радостта на унгареца не трая дълго. Рубльов възстанови разликата от три гейма при 5-2, след което приклюючи мача по възможно най-добрия начин – с гейм на нула, оформяйки крайното 7-5, 6-2 след точно час и половина на корта.