Анди Мъри оцеля след близо три часа на старта в Дубай

Dubai Duty Free Tennis Championships, първи кръг
Анди Мъри – Кристофър О’Конъл 6-7(4), 6-3, 7-5

Анди Мъри прекара почти 3 часа на корта в Дубай, но усилията си заслужаваха, защото участието му на АТР 500 турнира започна с победа – 6-7(4), 6-3, 7-5 над квалификанта Кристофър О‘Конъл в първия си мач на този турнир от титлата през 2017-а.

Равностойният първи сет изглеждаше в ръцете на О‘Конъл, след като серия от грешки от форхенд на Мъри доведоха до пробив за 5-4. Мъри обаче реагира моментално и върна пробива.

Стигна се до тайбрек, в който Мъри отново направи няколко непредизвикани грешки и така след 7-4 точки и 68 минути излезе напред в резултата.

О‘Конъл, който мина през квалификациите и през тази седмица, и през миналата в Доха, определено показа на шотландеца, че трябва да повиши нивото и трикратният шампион от Големия шлем направи именно това като проби в откриващия гейм на втората част и завърши сета с още един пробив.

Решителната част бе много равностойна като Мъри отново показа характера си, спасявайки четири брейкбола при 4-4. Най-доброто дойде след това, когато с отличен бекхенд уинър бившият №1 стигна до три мачбола на сервис на съперника. Вторият бе реализиран и така шотландецът продължава напред в турнира.

„Бях много ядосан по време на мача. Не бях щастлив с това как се чувствах на корта и как играех. Сам се затрудних. В крайна сметка опитах да съм по-позитивен. Облекчен съм, че спечелих мача, свърших чудесна работа, за да го направя. Щеше да бъде много лесно за мен да загубя тази вечер“, коментира той след успеха.

В следващия кръг той ще търси победа №700 на ниво АТР. Съперник ще бъде четвъртият в схемата Яник Синер или Алехандро Давидович Фокина.