Анди Мъри получи „уайлд кард“ за Индиън Уелс

Анди Мъри получи "уайлд кард" за Индиън Уелс

Анди Мъри ще участва с „уайлд кард“ на предстоящия Мастърс турнир в Индиън Уелс. Това стана ясно след публикация на страниците на турнира в социалните мрежи. Надпреварата в Калифорния ще се проведе от 10 до 20 март.

Миналата година трикратният „мейджър“ шампион достигна до трети кръг в турнира, след като елиминира Адриан Манарино о Карлос Алкарас, но след това загуби от Александър Зверев. До момента Мъри не е печелил титлата в Индиън Уелс, като най-близо до това бе през 2009 г., когато игра на финала в „Рая на тениса“. Рафаел Надал обаче се оказа твърде силен за британеца и спечели категорично с 6-1, 6-2.

Мъри започна силно сезона, достигайки до финала на ATP 250 турнира в Сидни, но след това не е записвал две поредни победи. Миналата седмица двукратният олимпийски първенец взе участие в турнира в дубай, където победи Кристофър О’Конъл на старта, но на осминафинала отстъпи пред Яник Синер.

Междувременно София Кенин също получи покана от организаторите на BNP Paribas Open. Шампионката на Australian Open за 2020 г., която в момента е №89 в света, определено изживява труден период на корта. Американката достигна до четвъртфинал на турнира в Аделаида през януари, но той се оказа началото на серия от пет поредни поражения.