Мъри с нова победа в Метц и първи четвъртфинал от 2019

Moselle Open, втори кръг

Анди Мъри – Вашек Поспишил 6-3, 6-3

Анди Мъри продължава с доброто си представяне на АТР 250 турнира в Метц. В двубой от втория кръг бившият №1 победи Вашек Поспишил с 6-3, 6-3. По този начин шотландецът си осигури участие на първи четвъртфинал на ниво АТР от октомври 2019-а насам. Тогава в един от първите си турнири след поставянето на метална тазобедрена става Мъри достигна до титлата в Антверпен.

За него това е и първи случай от Уимбълдън насам, в който печели две последователни победи на най-високо ниво, след като ден по-рано се справи с Юго Умбер.  В топ 8 следва мач срещу №1 в схемата Хуберт Хуркач или срещу местния любимец Лука Пуй, който също като Мъри участва с уайлд кард.

„Това е периодът с най-много турнири, които съм играл и тялото ми се чувства добре. Започвам да придобивам лека увереност с всеки мач. Започвам да виждам точките и как искам да ги изиграя отново, което е страхотно“ – каза той след победата. „През миналата година на моменти бях объркан и не виждах как се развиват точките, което винаги е било важна част от играта ми и ме караше да се чувствам некомфортно на корта. Връщам си това чувство и резултатите се получават, тенисът ми става по-добър.“

Поспишил бе постигнал победа над Мъри на турнира в Индиън Уелс през 2017-а, но след общо четири пробива в рамките на час и 24 минути британецът поведе с 5-1 в съперничеството им.

„Опитвах се да го накарам да работи много в собствените си сервис геймове. Той има отличен сервис и обича да диктува с първата топка след сервиса, така че опитах да се концентрирам върху това да връщам много ретури и да получавам възможности на този сервис. Мисля, че се справих добре с това.“

Мъри премина с лекота през първия сет, в който проби на два пъти подаването на канадеца. Играещият агресивно Поспишил обаче не се предаде и на свой ред проби първи във втората част.

Трикратният шампион от Големия шлем обаче продължи да играе на високо ниво, възползва се от слаб сервис гейм на съперника си и изравни, а след това с хубав апроуч на мрежата поведе с брейк в най-важния момент. В следващия гейм Мъри сложи край на двубоя с отличен гейм на собственото си подаване.

В другия вечерен мач в Метц вторият в схемата Пабло Кареньо Буста победи Микаел Имер със 7-5, 6-2, спасявайки и деветте брейкбола на съперника в мача.

Следващият съперник за световния №16 е изгряващата звезда Холгер Руне. Датският квалификант надделя с 6-7(6), 6-4, 6-4 над петия в схемата Лоренцо Сонего след 2 часа и 40 минути на корта.

Пуй зарадва местните фенове с 3-6, 6-4, 6-4 срещу квалификанта Брейдън Шнур, а осминафиналистът от US Open Петер Гойовчик надделя с 6-2, 3-6, 6-4 над „лъки лузъра“ Антоан Оан. Любопитен факт е, че двамата играха помежду си и в последния кръг на квалификациите, когато отново германецът спечели в три сета.