Баутиста Агут пречупи трудно Шарди и ще играе с Федерер, Цонга спечели с два тайбрека

Monte Carlo Rolex Masters, II кръг
Роберто Баутиста Агут – Жереми Шарди 6-3 5-7 7-5

Роберто Баутиста Агут оцеля в мач, който се превърна в истинска война на корта и спечели с 6-3 5-7 7-5 срещу Жереми Шарди пет минути, преди часовникът да отброи три часа от началото на сблъсъка. Французинът спаси три мачпойнта, но в крайна сметка напусна Мастърса, а световният №17 си осигури двубой с Роджър Федерер.

Баутиста Агут и Шарди направиха качествен и доста зрелищен двубой, като испанецът проби рано за 2-0, но веднага загуби подаването си все пак измъкна сета с втори брейк за 4-2, с който в крайна сметка успя да фиксира 6-3 на таблото.

След почивката Шарди заигра на ръба на риска и наниза цели 29 уинъра. И въпреки опитите на французина да се върне в битката, Баутиста Агут проби първи за 3-2, но отново загуби моментално подаването си за 3-3.

При 5-4 Шарди поведе с 40-0 на сервис на съперника и пропиля общо четири сетбола, само че при 6-5 се добра до нов шанс и този път рестартира битката със 7-5. В почивката преди решителния сет Баутиста Агут се оплака от силата на осветлението и заяви, че му пречи да сервира.

Въпреки това испанецът намери начин да пробие за 2-1 и за пореден път не успя да задържи преднината си особено дълго. Баутиста Агут изостана с 0-40 и макар за заличи и трите шанса, Шарди стигна до четвърти и изравни за 3-3 гейма.

При 5-5 испанецът се добра до брейкбол и след страхотна защита принуди съперника да играе смач, а французинът замахна, но не улучи топката и пробивът стана факт.

Джо-Вилфрид Цонга – Пабло Карено-Буста 7-6(1) 7-6(5)

Джо-Вилфрид Цонга потегли с изключително трудна победа тазгодишното издание на Мастърса в Монте Карло и след повече от два часа на корта, най-после успя да пречупи Пабло Карено-Буста със 7-6(1) 7-6(5). Първия сет мина без нито един пробив, но французинът доминираше тотално в тайбрека и го спечели със 7-1 точки.

Цонга се измъкна от труден сервис гейм в началото на втората част и след 4 спасени брейкбола изравни за 2-2 гейма, след което веднага проби, но и допусна рибрейк. Джо-Вилфрид удари отново подаването на съперника си за предина от 6-5 гейма и вече се виждаше като победител, само че не успя да удържи сервиса си и се стигна до нов тайбрек. Този път Карено-Буста стоеше доста по-равностойно и стигна до 5-5, но Цонга все пак спечели следващите две точки и приключи спора. Французинът очаква свой сънародник в следващия кръг – един измежду Ришар Гаске и Лука Пуи.