Стан се справи с Колшрайбер, Пер си уреди мач с Мъри

Monte Carlo Rolex Masters, II кръг
Стан Вавринка – Филип Колшрайбер 7-6(2) 7-5

Поставеният под №4 в основната схема Стан Вавринка се класира за осминафиналите на Мастърса в Монте Карло след победа над Филип Колшрайбер със 7-6(2) 7-5, а мачът продължи точно 100 минути.

Двамата си размениха пробиви още в първите два гейма на срещата, а след това германецът отрази 4 скрити мачбола в осмия гейм, за да изравни за 4-4. В тайбрека обаче Колшрайбер взе само две точки на шампиона от Ролан Гарос 2015.

Вторият сет започна отлично за Стан, който проби и затвърди за 2-0, но последва отпускане, което позволи на Колшрайбер да осъществи рибрейк за 3-3. С безпроблемен гейм той обърна резултата в своя полза, а хаосът в играта на Вавринка продължи и при 0-40 в осмия гейм бе изправен пред три скрити сетбола на съперника. Швейцарецът успя да се събере и да удържи подаването си, въпреки че първият му сервис не влизаше.

Веднага след това обаче Стан покачи оборотите и на свой ред стигна до 0-40 и три скрити мачбола. Но този път Колшрайбер показа нерви и се добра до дюс. Още два брейкбола отрази германецът и най-накрая взе гейма си. Напрежението у него обаче си каза думата и в 11-ия гейм Стан проби решително, след което приключи мача с безпроблемен свой гейм. В спор за място на четвъртфиналите той ще играе с Жил Симон, който се справи с Григор Димитров във втория кръг.

Беноа Пер – Жоао Соуса 6-4 6-3

Бено Пер, поставен под №16 в основната схема, имаше неочаквано лесна задача срещу Жоао Соуса и надделя над португалеца с 6-4 6-3. Мачът не започна добре за французина, но след това той успя да наложи доминация.

Три пробива видяха зрителите на старта, но последен проби португалецът, след което затвърди и поведе с 3-1. Рибрейк за 4-4 и още един пробив в десетия гейм дадоха аванс на Пер в сетовете. Втората част се реши от един пробив за 3-1, а Пер не бе изправен пред нито един брейкбол на съперника. За него предстои мач срещу втория в схемата Анди Мъри.