Бердих надделя над Джонсън в страхотен мач, Гофен разгроми Троицки

Miami Open, III кръг
Томаш Бердих – Стийв Джонсън 6-3 6-7(6) 6-3

Мачът от третия кръг на Томаш Бердих срещу Стийв Джонсън се оказа истинско изпитание за чеха. Поставеният под №7 в основната схема обаче се добра до победата с 6-3 6-7(6) 6-3 след повече от два часа и 40 минути на корта.

Бердих наниза 16 аса и спечели 83% от точките си на първи сервис по време на успеха срещу 36-ия в световната ранглиста представител на домакините.

Пробив за 5-3 реши първия сет, но истинската драма бе във втората част. Джонсън играеше много умно, а често минаващите му удари хващаха неподготвен излезлия на мрежата Томаш.

В началото на втората част Джонсън показа на няколко пъти страхотна защита, за да отрази три брейкбола на Бердих, а после на свой ред имаше две възможности за пробив. Оспорваните геймове продължиха. С чудесен ретур при 40-40 Томаш стигна до нов шанс, но после направи непредизвикана грешка. Цели четири пък бяха брейкболите на Джонсън в четвъртия гейм, но играта продължи без пробив.

Последваха по-тихи геймове, а с поредния си форхенд уинър Джонсън стигна до сетбол в 12-ия гейм, но Бердих го отрази с ас. С двойна грешка той даде нова възможност на опонента, но последва добра комбинация, завършила с форхенд уинър, след което Бердих вкара сета в тайбрек.

В дългия гейм Джонсън сервираше безпогрешно и записа асове в първите си три точки. Нито един минипробив нямаше до 7-6 в полза на американеца, когато Бердих изкара форхенд в аут и сетовете бяха изравнени.

В решителния сет рутината си каза думата и пробив за 3-1 се оказа достатъчен на Бердих, за да сломи американеца. На осминафиналите той очаква Ришар Гаске или Беноа Пер.

Давид Гофен и Доминик Тийм записаха лесни двусетови победи. Гофен буквално унищожи Виктор Троицки с 6-1 6-1, а Доминик Тийм се справи с 6-2 6-2 с Йошихито Нишиока.