„Щастливият губещ“ Себайос спечели и срещу Вердаско

"Щастливият губещ" Себайос спечели и срещу Вердаско

Miami Open, III кръг
Орасио Себайос – Фернандо Вердаско 1-6 6-4 7-6(4)

Приказката за Орасио Себайос продължава. Аржентинецът, №112 в световната ранглиста, замести Роджър Федерер в основната схема в Маями и първо се справи с Хуан Мартин Дел Потро, а после достигна до осминафиналите на турнира след успех над Фернандо Вердаско след обрат – 1-6 6-4 7-6(4).

Себайос не успя да се класира от квалификациите, след като във втория кръг на пресявките отстъпи на Йошихито Нишиока, но след това се възползва по най-добрия начин от шанса, който му се откри като „щастлив губещ“.

Нищо не вещаеше подобно развитие след първия сет, в който южноамериканецът успя да запише само почетен гейм. С три пробива Вердаско премина през съперника само за 27 минути. Биткаджията Себайос обаче бе приготвил най-доброто от себе си за следващите два сета.

Пробив още първия гейм на втората част направи разликата между двамата и аржентинецът изравни резултата. Бекхендът работеше страхотно, а Себайос се бореше за всяка точка.

В решителния сет Вердаско подлагаше на сериозно изпитание съперника във всеки от сервис геймовете му и в четири от тях стигна до възможност за брейк, но съперникът му не се отказваше. В 12-ия гейм при 6-5 в своя полза испанецът стигна и до мачбол, но в крайна сметка се стигна до тайбрек, който бе спечелен от 112-ия в света.

За Себайос предстои мач срещу Давид Гофен, който преди това разгроми Виктор Троицки с 6-1 6-1.