Беретини спечели „италианския“ сблъсък с Фонини и е на 1/8-финал в Мадрид

Беретини спечели "италианския" сблъсък с Фонини и е на 1/8-финал в Мадрид

Mutua Madrid Open, втори кръг

Матео Беретини – Фабио Фонини 6-3, 6-4

Световният №10 Матео Беретини се класира за 1/8-финалите на Мастърс турнира в Мадрид след убедителен успех над своя сънародник Фабио Фонини. Полуфиналистът на US Open за 2019 г., който в края на миналия месец спечели турнира в Белград, затвърди добрата си форма и не загуби сет в очаквания с голям интерес сблъсък между първата и третата ракета на Италия.

В следващия кръг римлянинът ще се изправи срещу шампиона от турнира в Ещорил Алберт Рамос-Виньолас или квалификанта Федерико Делбонис.

Беретини записа повече асове (5-1) и направи по-малко двойни грешки от Фонини (1-2), но най-сериозно бе преимуществото му по отношение на спечелените на ретур точки (26-11). Първата ракета на Италия реализира едва два от седемте си брейкпойнта (29%), но в същото време не позволи на опонента си да достигне до нито една възможност за пробив.

Беретини започна много силно мача и записа ранен пробив, след който поведе уверено с 3-0. Първата ракета на Италия можеше да натрупа още по-голяма преднина, но в четвъртия гейм пропусна точка за пробив и Фонини редуцира пасива си. Световният №28 направи всичко възможно да заличи разликата в резултата, но Беретини не изпусна контрола върху играта и спечели сравнително лесно първия сет с 6-3.

Фонини спечели откриващия гейм във втората част и поведе в резултата за пръв път от началото на мача, но това не продължи дълго. Беретини осъществи пълен обрат и поведе с 3-1, но след това пропиля три брейкпойнта и неговият опонент намали изоставането си на само един гейм. Реализираният от Беретини пробив обаче се оказа единственият в сета и до края на мача и двамата спечелиха своите подавания. Световният №10 приключи срещата с гейм на нула, оформяйки крайното 6-3, 6-4 след 1 час и 22 минути на корта.