Беретини записа нов успех и е на полуфинал в Белград

Serbia Open, 1/4-финал

Матео Беретини – Филип Краинович 6-4, 6-4

Световният №10 Матео Беретини продължи доброто си представяне на ATP 250 турнира в Белград и достигна до полуфиналите след чиста победа над преставителя на домакините Филип Краинович. Италианецът показва все по-сериозен прогрес във формата си и продължава да е без загубен сет в турнира, класирайки се на първия си полуфинал от турнира във Виена през 2019 г. насам.

В спор за място на финала Беретини ще се изправи срещу победителя от мача между Федерико Делбонис и Таро Даниел.

Първата ракета на Италия демонстрира много добър сервис и записа девет аса срещу само един за своя опонент, като в същото време не направи нито една двойна грешка. Двамата имаха по шест брейкпойнта, като Краинович не успя да реализира нито един от тях, докато вторият в схемата успя на два пъти да пробие сервиса на сръбския тенисист.

Беретини започна много силно мача, като в първите два гейма даде само една точка на Краинович. Представителят на домакините намали изоставането си, след което можеше и да изравни резултата, но в четвъртия гейм пропусна две точки за пробив и Беретини успя да направи резултата 3-1 в своя полза. Ранният пробив, който италианецът реализира, се оказа решаващият момент в сета, тъй като той продължи да поддържа разликата от два гейма и спечели първата част с 6-4.

Краинович на два пъти поведе в началото на втория сет, но Беретини не му позволи да натрупа преднина и успяваше да изравни. Италианецът имаше възможност да осъществи пълен обрат, но в петия гейм пропиля четири брейкпойнта и неговият опонент си върна водачеството при 3-2.

Радостта на сърбине обаче не трая дълго. След почивката Беретини се завърна като преобразен на корта и спечели два поредни гейма на нула, след което затвърди осъществения пробив, като увеличи преднината си на 5-3. Краинович обаче върна интригата, като спечели подаването си в деветия гейм, а впоследствие стигна до три поредни точки за пробив. Беретини обаче успя да се измъкне от трудната ситуация и пред него се откри възможност за спечелването на мача, която той реализира и така оформи крайното 6-4, 6-4 след час и половина игра.