Безгрешен Чилич взе оспорваната битка с Джонсън

Безгрешен Чилич взе  оспорваната битка с Джонсън

Shanghai Rolex Masters, III кръг
Марин Чилич – Стийв Джонсън 7-6(1) 6-4

Мачин Чилич изигра силен мач срещу Стийв Джонсън и се наложи със 7-6(1) 6-4 в среща от трети кръг на Мастърса в Шанхай. Хърватинът не допусна нито един пробив, а най-завързаните моменти надигра съперника си.

И двамата стартираха двубоя пределно концентрирани и доминираха в подаванията си, като само в един случай посрещащият докара част до дюс – това се случи в десетия гейм, когато американецът не допусна изненада – 5-5.

Стига се до тайбрек, в който Чилич потегли силно с 3-0 и бе по-добър до края – 7-6(1).

В третия гейм след почивката дойдоха и първите точки за пробив. Джонсън изостана 15-40 и отрази едната опасност, но после предаде частта – 1-2.

Най-тежкото изпитание за Чилич бе в шестия гейм, когато обаче спаси две топки за рибрейк – 4-2, а до края не отпусна точка в подаванията си – 6-4.

Алберт Рамос Виньолас е следващият съперник на Чилич, след като испанецът победи Ян-Ленард Щруф 7-6(4) 6-4.