Безгрешен Кирьос лиши от интрига сблъсъка на „следващата генерация“ със Зверев

Безгрешен Кирьос лиши от интрига сблъсъка на "следващата генерация" със Зверев

BNP Paribas Open, III кръг
Ник Кирьос – Александър Зверев 6-3 6-4

Ник Кирьос спечели по безапелационен начин сблъсъка на тенисистите от „следващата генерация“ с Александър Зверев – 6-3 6-4 в трети кръг на BNP Paribas Open. Австралиецът до момента имаше две победи над този съперник в демонстративни мачове, но реално това бе първият двубой между двамата в ATP турнир.

Кирьос сервираше безупречно в първия сет и не даде причина на Зверев дори да си мечтае за достигане до брейкбол. Световният №16 обаче успя да си осигури две точки за пробив още във второто подаване на германеца и скоро вече водеше с 3-1. Зверев определено не можеше да покаже върха на възможностите си и при 3-5 трябваше да спасява сетбол, а Кирьос спря разиграването и поиска „ястребово око“. Системата показа, че топката на германеца е доста в аут и сетът приключи, а австралиецът започна да спори със съдията и да му иска сметка, защо не е отсъдил явния аут.

Кирьос още веднъж използва правилно „ястребовото око“ в началните минути на втората част и видимо започваше да се изнервя от грешките на съдиите, а получи и предупреждение за нецензурни реплики. Австралиецът изостана с 15-30 във второто и третото си подаване в сета, но с хладнокръвна игра и брилянтни удари спечели три поредни и в двата случая.

Ритъмът на мача леко се забави, а Зверев сякаш успяваше да е по-равностоен и да се задържа по-дълго в сервис геймовете на съперника, но не и да създаде някаква сериозна заплаха. Реално, германецът не стигна до нито един брейкбол в целия двубой. Вместо това, Кирьос получи два мачбола при 5-4 и притисна съперника си при втория, принуждавайки го да сбърка от бекхенд. По този начин мачът приключи само за 72 минути, а австралиецът очаква Новак Джокович или Хуан Мартин дел Потро.