Нишикори е в IV кръг след комфортна победа, Йънг отстрани Пуй

BNP Paribas Open, III кръг

Кей Нишикори – Жил Мюлер 6-2 6-2

Кей Нишикори не остави шансове на Жил Мюлер и регистрира комфортен успех в последователни сетове 6-2 6-2, за да си осигури място в IV кръг на Мастъра в Индиън Уелс. Победителят владееше положението през цялото време и без колебание продължава напред.

Световният №5 осъществи контрол върху мача още в самото начало, когато в третия гейм достигна до брейкбол, а от втора възможност не се нуждаеше и проби – 2-1. После подпечата превъзходството си с рутинен сервис гейм и бе крачка по-близо до взимането на сета.

Мюлер не намираше оръжията, с които да постави под напрежение съперника, а и подаването не му вървеше, което доведе до втори пореден допуснат пробив – 1-4, а след като не взе точка от посрещане в следващата част, доиграването стана протоколно.

Нишикори не форсира допълнително събитията и дочака да сервира при 5-2, като се справи хладнокръвно.

След почивката Самурая продължи безапелационното си представяне и дръпна 40-15, но опонентът му отрази и двата брейкбола. Кей обаче си заслужи нов, а на следващата точка разходи Мюлер многократно по основната линия преди да го матира с форхенд уинър – 1-0.

Силното представяне на японеца продължаваше да тормози съперника, който обаче в шестия гейм и след повече от час игра успя за първи път да достигне до точка за пробив. 5-ият в света удържа, а в оспорван следващ гейм материализира скрит мачбол – 5-2.

При този резултат сервираше за място на 1/8-финалите, поведе 40-0 и приключи двубоя от втори опит.

Следващ съперник на Нишикори ще бъде Доналд Йънг, който отстрани от основната схема Лука Пуй 6-4 1-6 6-3.