Безкомпромисен Стан отново е сред последните четирима на Ролан Гарос

Roland Garros, 1/4-финал
Стан Вавринка – Марин Чилич 6-2 6-3 6-1

Стан Вавринка се класира за полуфиналите на Ролан Гарос за трета поредна година. Шампионът от 2015-а година записа успех с 6-2 6-3 6-1 над Марин Чилич в мач между двама победители в Големия шлем.

Стан отрази възможност за пробив още в първия гейм, след което взе подаването на първенеца от US Open 2014. Без нови брейкболи Вавринка удържа аванса си и приключи първата част след малко повече от половин час.

Във втората шампионът от 2015-а проби и затвърди за 3-1, но в шестия гейм допусна рибрейк. Веднага след това обаче Чилич отново не съумя да удържи подаването си и Вавринка спечели втората част с 6-3.

И в третия сет хърватинът не успя да избяга от съдбата си постоянно да догонва в резултата, като само след четвърт час изоставаше с 0-4, което до голяма степен вещаеше скорошен край на двубоя.

Чилич успя единствено да избегне „геврека“, записвайки почетен гейм при 0-5 и така той е без победа над Вавринка от повече от 7 години (Откритото първенство на Австралия през 2010 г.).