Безпощаден Надал даде само три гейма на Кирьос и спечели 75-та си титла

China Open, финал
Рафаел Надал – Ник Кирьос 6-2 6-1

Рафаел Надал спечели 75-та си кариерна титла след победа с 6-2 6-1 над Ник Кирьос на финала на турнира China Open в Пекин. Матадора участва в четвъртия си финал в китайската столица и взе втората си титла от надпреварата, която е от категория ATP 500.

Рафа отново бе на висота, както и в предишните си мачове през седмицата и не остави шансове на австралиеца, който имаше две победи в предишните им 4 мача, но днес бе просто спаринг-партньор на 16-кратния шампион в Шлема.

Кирьос достигна до точка за пробив още в уводния гейм на двубоя, а след това отрази цели пет, преди да изравни на 1-1. Надал печелеше много по-лесно геймовете си и подлагаше на напрежение съперника, когато посрещаше. Това му осигури пробиви за 4-2 и 6-2, при какъвто резултат приключи първият сет.

Във втората част имаше възможности за пробиви във всеки един от първите четири гейма, но Матадора не се огъваше в своите подавания и продължаваше да тормози Кирьос на ретур. След маратонски гейм, в който Ник отрази поредните два брейкбола, форхенд уинър профуча край него и Надал поведе с 4-0, след което затвърди и втория пробив и краят на мача бе въпрос на минути.

Все пак Кирьос успя да запише почетен гейм и да избегне „геврека“ – 1-6.