Гофен спечели титлата в Токио след девета поредна победа в тура

Rakuten Japan Open Tennis Championships, финал
Давид Гофен – Адриан Манарино 6-3 7-5

Намиращият се в страхотна форма Давид Гофен спечели титлата от турнира в Токио след двусетова победа с 6-3 7-5 над Адриан Манарино. Така белгиецът завоюва втори пореден трофей след този в Шънджън миналата седмица и записа девета поредна победа.

Един пробив за 3-1 реши първия сет, а втората част бе по-оспорвана. Манарино проби пръв за 4-2, но не успя да затвърди, а малко по-късно Гофен реши мача с брейк за 6-5 и гейм на нула.

11-ият в световната ранглиста за първи път спечели турнир от катетория ATP World Tour 500 след мач, който продължи 84 минути в Ariake Colosseum в Токио. Титлата е четвърта кариерна на ниво ATP за Гофен, който има и 6 загубени финала в тура на професионалистите.

Той започна седмицата под №13 в годишната ранглиста, но прибави 500 точки, които го придвижиха до осмата позиция, изпреварвайки Пабло Кареньо Буста и още няколко съперници в битката за класиране за финалите в Лондон.

29-годишният Манарино напуска японската столица с добро чувство, въпреки че записа четвърто поражение от също толкова финала, които е играл.

На полуфиналната фаза обаче той се поздрави с най-голямата победа в кариерата си, надделявайки над топ поставения Марин Чилич.