Чилич спаси мачбол и оцеля в Сингапур, №1 е аут от турнира

Singapore Tennis Open
Марин Чилич – Сону Куон 6-2, 2-6, 7-5

Марин Чилич спаси един мачбол и успя да оцелее след двучасова битка с южнокорееца Сону Куон за крайната победа 6-2, 2-6, 7-5. Третият в схемата спаси мачбола при 4-5 и 30-40 в решителния сет, за да стигне до пробив на свой ред веднага след това.

„По време на мача играх чудесен тенис, нивото ми беше добро. В началото на втория сет играх малко по-добре, но после имах лош сервис гейм, в който направих няколко грешки на сервис и той се възползва от това. Мисля, че в третия сет и двамата бяхме стабилни, беше страхотен мач до края. При 5-5 запазих фокуса си и усетих, че ще получа своя шанс. Имаше няколко възможности за пробив, които не успях да използвам, но при третата направих чудесен ретур“, коментира 32-годишният хърватин, който в Сингапур търси своята девета титла на закрито. Той е в топ 4 на АТР надпревара за първи път от октомври 2019 година.

Следващият му съперник ще бъде Алексей Попирин. След трисетовия мач срещу Адриан Андреев, австралиецът нямаше такива проблеми на четвъртфинал и отстрани своя сънародник Матю Ебдън след 6-4, 7-6(7) за 85 минути игра. За него това ще бъде първи полуфинал на ниво АТР.

На първи полуфинал от 19 месеца насам пък е Радул Албот, който отстрани първия в схемата Адриан Манарино с 6-3, 6-4. Неговият съперник на полуфинала ще бъде четвъртият в схемата Александър Бублик, който реализира 15 аса и не даде особени шансове на съперника си Йошихито Нишиока.

„Когато водех с два пробива (във втория сет) мислех да задържа сервиса си, което беше много важно. Бях сигурен, че ще загубя мача. Загубих един сервис гейм, но запазих спокойствие и сервирах много добре в последния гейм. Бях агресивен с моите начални удари“, каза след мача Албот, който в предишния кръг спаси три мачбола срещу германеца Яник Xанфман.