Чилич срази Мюлер след два тайбрека, Троицки обърна Кузнецов

ABN Amro World Tennis Tournament, II кръг
Марин Чилич – Жил Мюлер 7-6(2) 7-6(9)

Марин Чилич се класира за четвъртфиналите на турнира ABN Amro World Tennis в Ротердам след победа над Жил Мюлер със 7-6(2) 7-6(9). Така поставеният под №2 в схемата продължава без загубен сет, след като на старта на надпреварата се справи с Денис Истомин.

Шампионът от US Open 2014 се нуждаеше от повече от два часа, за да преодолее тенисиста от Люксембург, след като двамата не успяха да се пробият нито веднъж. Чилич стигна до общо 5 брейкбола, всичките във втория сет, но Мюлер се измъкна в петия и 11-ия гейм.

Световният №40 отрази два мачбола на хърватина при 4-6 в тайбрека на втория сет, като дори имаше сетбол при 7-6 в своя полза, но Чилич спечели двете точки на свой сервис, след което осъществи нов минипробив и приключи срещата.

Хърватинът направи 8 аса и спечели 83% от точките си на първи сервис, а в спор за място на полуфиналите ще се изправи срещу Филип Колшрайбер, който мина лесно през Иван Додиг за крайното 6-4 6-2.

Чилич и Колшрайбер са се срещали общо 8 пъти до момента на ниво ATP, а германецът води в общия баланс с 5-3 победи.

ABN Amro World Tennis Tournament, I кръг
Виктор Троицки – Андрей Кузнецов 4-6 7-6(2) 6-3

Финалистът от София Виктор Троицки трябваше да обръща Андрей Кузнецов след загуба на първия сет, но в крайна сметка се поздрави с 4-6 7-6(2) 6-3 над световния №53, а мачът между двамата също продължи над два часа.

Поставеният под №8 в схемата сърбин се поздрави с 11-та си победа от 14 мача през новия сезон. Той наниза 14 аса и спечели 72% от точките си на първи сервис. Той проби на три пъти подаването на съперника и не удържа две свои подавания. Във втория кръг Троицки ще играе с Хьон Чунг.

Напред продължава и участващият с „уайлд кард“ Александър Зверев, който елиминира Вашек Поспишил след 7-5 6-2. Той очаква победителя от двубоя на третия в схемата Жил Симон и Робин Хаасе.