Даниил Медведев е на финал в Париж след нова убедителна победа

Paris Masters, полуфинал

Даниил Медведев – Милош Раонич 6-4, 7-6(4)

Даниил Медведев е първият финалист на тазгодишното издание на Мастърс турнира в Париж. Руснакът не загуби сет във втори пореден мач и записа чиста победа над Милош Раонич, като отново затвърди чудесната форма, в която се намира от началото на турнира в „Берси“. В утрешния сблъсък за трофея първата ракета на Русия ще се изправи срещу победителя от мача между Рафаел Надал и Александър Зверев.

Ключовият компонент за успеха на Медведев бяха спечелените на втори сервис точки, където руснакът постигна успеваемост от 53%, докато тази на Раонич бе едва 29%. Световният №5 бе много по-ефективен и при точките за пробив, като оползотвори 67% от своите възможности (2 от 3), а същевременно статистиката на Раонич показваше доста незавидните 14% (1 от 7).

Мачът започна по-добре за Раонич, който успя на два пъти да поведе в резултата, но след това Медведев стигна до първия пробив в срещата и натрупа преднина от 4-2. Това се оказа ключовият момент в сета, тъй като руснакът продължи да поддържа разликата от два гейма и в крайна сметка се наложи с 6-4.

Paris_2020_Daniil Medvedev

През почти целия втори сет резултатът вървеше гейм за гейм и никой от двамата опоненти не успяваше да достигне до пробив. При резултат 4-3 в полза на Раонич пред канадеца се откриха три точки за пробив, но всички те бяха отразени от Медведев, който отново изравни геймовете.

Раонич излезе напред в резултата за пети път, но и в този сет Медведев успя да пробие пръв и руснакът осъществи пълен обрат, повеждайки с 6-5. В дванадесетия гейм Раонич бе в сериозна опасност след като пропиля три поредни геймпойнта, но при четвъртия си опит успя да вкара сета в тайбрек.

В него Медведев поведе с 4-0 след ранен пробив и мачът изглеждаше решен. Раонич обаче показа невероятен дух и в хода на гейма успя да намали резултата до 5-4. За негово съжаление Медведев се вдигна от нокдауна точно навреме и стигна до пробив, който му донесе успеха в мача.