Медведев отново не даде сет на Рубльов и е на полуфинал

Australian Open, 1/4-финал

Даниил Медведев – Андрей Рубльов 7-5, 6-3, 6-2

Даниил Медведев достигна до полуфиналите на Australian Open след убедителна победа в три сета над Андрей Рубльов. Мачът бе много равностоен до средата на втория сет, след което световният №4 взе инициативата и контролираше играта до края. Така балансът на Медведев срещу Рубльов вече е 4-0, като първата ракета на Русия все още няма загубен сет срещу своя сънародник.

В спор за място в мача за трофея финалистът на US Open за 2019 г. ще се изправи срещу победителя от мача между Рафаел Надал и Стефанос Циципас, които играят по-късно днес.

В хода на мача Медведев реализира 14 аса срещу 8 на Рубльов, като освен това имаше значително превъзходство по отношение на спечелените на първи сервис точки (80%:63%). Четвъртият в света бе доста по-ефективен и при точките си за пробив като реализира пет от единатесетте си брейкпойнта (45%), докато Рубльов оползотвори само една от петте си възможности (20%).

Медведев пръв успя да поведе в резултата, но Рубльов изравни след гейм на нула. Световният №4 върна жеста, след което стигна до точка за пробив, но неговият сънародник успя да я отрази и отново възстанови равенството. След това обаче Медведев все пак успя да реализира първия пробив в мача и поведе с 4-2.

Впоследствие непредизвиканите грешки на първата ракета на Русия зачестиха и това позволи на Рубльов да върне пробива и да направи резултата 4-4. Двамата си размениха по още един гейм преди Медведев да осъществи решаващ пробив, който му донесе успеха в сета със 7-5.

Медведев на три пъти взе преднина в началото на втората част, но Рубльов също спечели първите си три сервис гейма и така резултатът достигна 3-3. Настоящият шампион от Финалите на ATP отрази три брейкпойнта в седмия гейм и отново излезе напред в резултата, след което успя да запише първия пробив в сета и поведе с 5-3. Рубльов започна да показва все по-видими признаци на умора и Медведев се възползва от това, приключвайки сета с гейм на нула за 6-3.

Световният №4 продължи да играе на много високо ниво и в началото на третия сет на два пъти проби сервиса на Рубльов, като по този начин натрупа комфортна преднина от 4-0. Втората ракета на Русия опита да отговори на предизвикателството, но Медведев не му позволи да стигне до пробив и спечели убедително сета, оформяйки крайното 7-5, 6-3, 6-2 след малко повече от два часа игра.