Медведев – следващото предизвикателство за Григор Димитров

Световният №2 Даниил Медведев е следващото предизвикателство пред Григор Димитров. Напълно според очакванията, поставеният под №1 на Мастърса в Синсинати започна участието си с убедителна победа.

Само 59 минути бяха необходими на руснака, за да стигне до победата с 6-2, 6-2 над Макензи Макдоналд.

Медведев трябваше да отразява брейкбол в първия си сервис гейм, но оттам насетне намери ритъма си и напълно доминираше над финалиста от турнира във Вашингтон. Серията му стигна до пет поредни гейма преди да изпита леки затруднения, сервирайки за сета. Макдоналд имаше три брейкбола при 5-2, но руснакът нямаше намерение да губи излишно време и в крайна сметка обърна гейма.

В началото на втората част Макдоналд сякаш вече не вярваше в шансовете си за успех. Медведев спечели първите четири гейма, като в тях загуби само една точка. Отново лека разконцентрация доведе до два поредни гейма за световния №64, но нов пробив в полза на фаворита значеше 5-2, след което още първият мачбол бе реализиран.

Осминафиналът между Медведев и Димитров трябва да се изиграе в четвъртък, като все още няма програма. Това ще бъде четвърти мач помежду им, като до момента руснакът е спечелил 2. Григор надделя в първия – на четвъртфинал на Куинс Клъб през 2017-а. Впоследствие Медведев взе реванш във Вашингтон няколко седмици по-късно.

Последният им сблъсък бе на полуфинала на US Open през 2019-а, когато Медведев стигна до първия си „мейджър“ финал след 7-6(5), 6-4, 6-3.

„Той победи двама много добри съперници, много тежък съперник, играл съм с него на полуфинал в Големия шлем, което казва много. Трябва да дам най-доброто от себе си, за да победя, надявам се да го направя“ – коментира Медведев по отношение на следващия си мач.

Финалистът от Торонто Райли Опелка отпадна, след като обрат срещу него постигна Каспър Рууд – 6-7(5), 6-0, 7-6(4).

Обрат имаше и в полза на Андрей Рубльов, който е на осминафинал след 5-7, 6-3, 6-1 над Марин Чилич.

Хуберт Хуркач пък отстрани трикратния шампион от Големия шлем Анди Мъри – 7-6(4), 6-3. Успех и за Феликс Оже-Алиасим – 6-7(5), 6-3, 6-4 над Карен Хачанов.