От сет и пробив пасив: Осака с обрат в суперсблъсъка с Гоф

Western & Southern Open, втори кръг

Наоми Осака – Коко Гоф 4-6, 6-3, 6-4

Поставената под №2 Наоми Осака стигна до победата в третия си сблъсък срещу Коко Гоф след страхотен обрат от сет и пробив пасив във втория, за да стигне до осминафиналите на WTA 1000 турнира в Синсинати.

Това бе и най-очакваният мач от втория кръг на турнира и определено не разочарова. До момента двете бяха играли два пъти помежду си, като Осака бе спечелила сблъсъка им на US Open 2019, преди Гоф да вземе реванш на Australian Open 2020.

Мачът започна с осем гейма в полза на сервиращата, преди Гоф да нанесе удара си в първия по-колеблив гейм за японката.

Вторият сет също започна прекрасно за тийнейджърката, която стигна до бърз пробив за 2-1. Осака обаче много бързо успя да повиши нивото си и да намали броя на грешките, за да стигне до рибрейк. Гоф се спаси от това да допусне втори пробив в шестия гейм, но на следващото си подаване допусна ключовия пробив. В тези моменти Гоф правеше доста двойни грешки, докато Осака започна да играе безгрешно на сервис.

В третата част бившата №1 проби на самия старт, след което загуби една-единствена точка на начален удар и закономерно стигна до победата. Осака завърши мача с 4 уинъра повече от съперничката си, както и с 14 непредизвикани грешки по-малко.

Напред продължава и Петра Квитова. Чехкинята се нуждаеше само от 80 минути на корта, за да победи с 6-2, 6-4 Вероника Кудерметова в мач, в който реализира общо 5 пробива и допусна 2. Чехкинята очаква победителката от мача между Онс Жабур и Ига Швьонтек.

В трети кръг е и Елена Рибакина. Представителката на Казахстан отстрани №15 Елизе Мертенс след 6-3, 6-2 и ще играе на осминафинал срещу Паула Бадоса или Арина Сабаленка.