Медведев спря Юбенкс и за пръв път е на полуфинал в Маями

Miami Open, четвъртфинал

Даниил Медведев – Кристофър Юбенкс 6-3, 7-5

Даниил Медведев стигна до първия си полуфинал в Маями след двусетов успех над сензацията на турнира Кристофър Юбенкс. Мачът бе прекъснат заради дъжд при 3-2 и това се отрази негативно на американеца, който не спечели повече геймове до края на откриващия сет. Световният №5 инкасира пробив във втората част, но въпреки това не изпусна контрола върху мача и стигна до десетия си Мастърс полуфинал на хард.

Там негов опонент ще бъде Франсиско Серундоло или Карен Хачанов.

В началото на мача отличното движение на Юбенкс по корта създаваше сериозни проблеми на Медведев. Четвъртият поставен опитваше да пласира минаващи удари, но американският тенисист се справяше отлично при мрежата. Световният №119 постави именития си опонент под сериозно напрежение в четвъртия гейм, когато стигна до пет възможности за пробив. Медвдев обаче избегна опасността и спечели подаването си. Представителят на домакините си върна водачеството при 3-2, но след това играта бе прекъсната заради дъжд.

В седмия гейм Юбенкс поведе с 40-15, но впоследствие двойна и непредизвикана грешка на американеца доведоха до равенство. Медведев стигна до първия си брейкпойнт в мача след разиграване, в което мрежата помогна на световния №5. Форхенд в аут на Юбенкс донесе на руснака първия пробив в мача и той осъществи обрат за 4-3.

Медведев затвърди брейка, приключвайки осмия гейм с ас, и се доближи значително до спечелването на откриващата част. Колебливото представяне на Юбенкс продължи и той изпрати воле в аут, което предостави два поредни сетпойнта на световния №5. Медведев имаше нужда само от един, тъй като след слайс в мрежата на неговия опонент руснакът реализира нов пробив за 6-3.

В началото на втория сет Медведев удължи серията си от поредни спечелени геймове на пет, преди Юбенкс да успее да прекрати устрема му. Последваха няколко равностойни гейма, преди слайсът отново да предаде американеца и да предостави шанс за пробив на неговия опонент. Последва зрелищна размяна на удари при мрежата, но на третия опит Медведев намери пролука в отбраната на опонента си и безпощаден бекхенд, реализирайки брейк за 4-2.

Изглеждаше, че Медведев е сломил съпротивата на опонента си, но Юбенкс бе на друго мнение. Няколко неточни атаки на четвъртия поставен помогнаха на американеца да върне интригата и да осъществи пробив в седмия гейм. Агресивната игра при мрежата от страна на световния №119 даде резултат и той възстанови равенството в сета при 4-4.

При 6-5 бекхенд в мрежата на Юбенкс даде на Медведев два шанса да приключи мача. Американецът обаче реагира с форхенд уинър, последван от чудесно воле при мрежата. Радостта му обаче не продължи дълго. Медведев стигна до нов мачбол след ретур уинър по правата, като този път Юбенкс изпрати топката в аут, при наглед лесно воле, и по този начин руснакът триумфира с 6-3, 7-5 след малко под час и половина игра.