Силно начало за Медведев в Маями: Победи Мъри в два сета

Miami Open, втори кръг
Даниил Медведев – Анди Мъри 6-4, 6-2

Даниил Медведев даде отличен старт на участието си в Маями. Поставеният под №1 победи Анди Мъри с 6-4, 6-2 в един от най-интересните сблъсъци във втори кръг. Руснакът определен изигра най-добрия си мач от Australian Open насам, което му позволи да се справи сравнително лесно с трикратния шампион от Големия шлем, който на свой ред също изигра двубоя на високо ниво.

Първият сет бе доста равностоен като разликата дойде от единствения слаб сервис гейм на шотландеца, след който Медведев поведе с 2-1.

Във втората част Мъри седна при първата почивка при 2-1 в своя полза, но до края на мача не взе нито един гейм повече.

Прекаралият три седмици като №1 в света бе стабилен на сервис и не даде нито един брейкбл на съперника си в хода на срещата като реализира 22 уинъра и направи само 12 непредизвикани грешки.

Така Медведев се доближи на три победи от това отново да изпревари Новак Джокович на върха на класацията.

За него следва мач срещу Педро Мартинес, който победи Кристиан Гарин със 7-6(2), 6-2.

Победи в съботния ден записаха още Роберто Баутиста Агут и Алекс Де Минор съответно след 6-3, 6-3 над Камил Майхжак и 6-2, 6-3 над Джордан Томпсън.

Драматичен бе мачът между Томи Пол и Карен Хачанов като в крайна сметка американецът надделя след тайбрек в третия сет – 6-4, 3-6, 7-6(3).