М15 Монастир, полуфинал
Александър Донски – Ханвен Ли 6-3, 6-4
Александър Донски достигна до втория си финал през сезона. Ракета №5 на България достигна до мача за трофея в Монастир след успех с 6-3, 6-4 над китаеца Ханвен Ли на полуфинал.
Това бе втори успех на българина за деня след 6-3, 7-6(5) над №1 в схемата Азиз Дугаз няколко часа по-рано.
В мача с Ли отново сервисът на Донски работеше добре като той реализира 13 аса и загуби само 9 точки на първи сервис. Това му позволи да печели лесно повечето си подавания като в целия мач допусна само 1 пробив от 3 възможности на съперника, докато на свой ред реализира три от осемте си брейкбола.
Достигането до финала му гарантира прогрес с над 40 позиции до позиция в близост до първите 550 и е много възможно да доведе до ново рекордно класиране, което до момента е №563. Успех в мача за трофея ще донесе скок с още около 40 места.
Първият финал през сезона отново бе в Монастир в началото на февруари, а съперник в опита му да достигне до втора титла на сингъл в кариерата си ще бъде французинът Теренс Атмане (№617), който също постигна две победи в събота.