Де Минор победи Шаповалов в един от мачовете на турнира и запази шансовете на Австралия

Купа „Дейвис“, четвъртфинал
Австралия – Канада 1-1
Алекс де Минор – Денис Шаповалов 3-6 6-3 7-5

Фантастичният сезон на Алекс де Минор продължава и на Купа „Дейвис“. Световният №18 бе принуден да търси успех срещу Денис Шаповалов, ако иска да запази Австралия в надпреварата и го направи по изключително драматичен начин – 3-6 6-3 7-5.

Сблъсъкът между двамата представители на новото поколение продължи почти два часа, но бе решен в последните минути. Младият канадец бе по-добрият играч през по-голямата част от срещата, но постоянството и непреклонността на Де Минор запази отбора му в серията.

„Знаех, че няма да е лесно. Беше един от онези мачове, в които просто трябваше да продължавам да се опитвам, да търся шансовете си. Накрая успях да го пробия. Много съм щастлив, че успях да победя и да запазя шансовете ни за мача на двойките,“ сподели Демона на корта след мача.

„Играя за повече от себе си. За съотборниците и страната си. Просто нямаше как да си позволя да покажа каквато и да е негативна емоция. Трябваше да продължавам да се трудя във всяка точка и да си дам шанса да победя и се радвам, че в крайна сметка успях да го направя.“

De Minaur Shapovalov

По-рано днес Лейтън Хюит реши да заложи на Джон Милман вместо Ник Кирьос и Васек Поспишил наказа  този експеримент с третата си поредна чиста победа за седмицата, давайки аванс на Канада.

След 38 минути от втората среща между двата състава изглеждаше сякаш мястото на Шаповалов и компания на полуфинал е гарантирано. 15-ият в света играеше на много високо ниво и успя да поведе с 6-3на съперника си.

Де Минор обаче не си позволи да бъде разочарован дълго от този развой на събитията и отвърна с 3-0 във втората част. До края загуби само една точка в подаванията си и вкара мача в трети сет.

В него Алекс запази силното си представяне на начален удар, като същевременно ставаше все по-опасен от посрещане. Денис съумя да спаси четири брейкбола до 5-5, но се пречупи в единадесетия гейм. Де Минор затвърди и триумфира с 3-6 6-3 7-5.