Милман не замести успешно Кирьос, Канада поведе в първия четвъртфинал на Купа „Дейвис“

Милман не замести успешно Кирьос, Канада поведе в първия четвъртфинал на Купа "Дейвис"

Купа „Дейвис“, четвъртфинал
Канада – Австралия 1-0
Васек Поспишил – Джон Милман 7-6(7) 6-4

Васек Поспишил продължава да е неочакваният герой за Канада на финалите на Купа „Дейвис“ в Мадрид. Световният №150 вече има три победи без загубен сет, като последната изпрати отбора му напред в резултата от четвъртфиналния сблъсък с Австралия.

29-годишният състезател надигра Джон Милман със 7-6(7) 6-4 за час и половина и приближи състава си на един успех от полуфиналите на надпреварата.

Поспишил изоставаше с пробив в първата част, а след това в тайбрека също бе догонващ с минибрейк на три пъти. Спаси два сетбола – при 5-6 на сервис на Милман и при 6-7 на свой, след което спечели още две поредни точки и затвори сета – 7-6(7).

Във втората част Васек спечели 94% от точките на първи сервис, вкара шест аса и успя веднъж да пробие опонента си, като по този начин си осигури и крайния успех.

EJ6db1wW4AEsKCQ

За австралиеца това бе първи мач в турнира, след като през първите два сблъсъка на негово място играеше Ник Кирьос. Шампионът от Вашингтон записа две победи в два мача в груповата фаза.

Решението за промяна в състави бе взето от капитана Лейтън Хюит.

Сега Австралия трябва да се надява на задължителна победа на Алекс де Минор срещу Денис Шаповалов, ако иска да има шансове да обърне серията в двубоя на двойки.