Диего Шварцман не остави шансове на Бедене

Ролан Гарос, втори кръг

Диего Шварцман – Аляж Бедене 6-4, 6-2, 6-4

Диего Шварцман достигна до трети кръг на Ролан Гарос след категоричен успех в три сета над световния №56 Аляж Бедене. Аржентинецът затвърди добрите впечатления, които остави след първия си мач, и за втори пореден път напусна корта без да загуби сет.

В следващата фаза миналогодишният полуфиналист в турнира ще се изправи срещу победителя от мача между Филип Колшрайбер и Аслан Карацев.

Бедене бе доста агресивен на начален удар и записа девет аса срещу нито един на Шварцман, но в същото време направи и много повече двойни грешки (9-2). Световният №10 бе по-резултатен както на сервис (66-50), така и на ретур (45-30) и оползотоври пет от десетте възможности за пробив, които се откриха пред него (50%), докато Бедене реализира само един от деветте си брейкпойнта (11%).

Шварцман започна много мотивирано сблъсъка и само след 5 минути игра вече водеше с 2-0. Аржентинецът задържа преднината от два гейма до 3-1, но след това Бедене също успя да реализира пробив, с който възстанови равенството. Шварцман обаче отново успя да излезе напред в резултата, след което увеличи преднината си на 5-3. Неговият опонент обаче върна интригата като спечели деветия гейм, а впоследствие сапси два сетбола. Усилията на Бедене обаче се оказаха недостатъчни и Шварцман спечели сета с 6-4.

Вторият сет започна с гейм за Бедене, но след това Шварцман вдигна значително темпото и спечели четири поредни гейма на 15. Аржентинецът продължи да доминира и в шести гейм спаси две поредни точки за пробив, увеличавайки преднината си на 5-1. Бедене спечели следващото си подаване, но това изобщо не притесни Шварцман, който отговори с гейм на нула и надделя убедително с 6-2 във втората част.

Аржентинецът на два пъти се оказа догонващ в резултата в началото на третия сет, но не позволи на Бедене да натрупа преднина и успяваше да възстанови равенството. Шампионът от турнира в Буенос Айрес реализира първия пробив в сета и обърна резултата, след което спаси два поредни брейкопойнта на словенеца и поведе с 4-2.

В седмия гейм Шварцман пропусна брейкпойнт и Бедене намали изоставането си, но аржентинецът възстанови разликата от два гейма при 5-3. Световният №56 обаче отново спечели подаването си, след което на три пъти стигна до точка за пробив, но не успя да се възползва от нито една от тези възможности. Шварцман отново взе инициативата и пред него се откриха два мачпойнта, които обаче бяха спасени от Бедене.

Въпреки това аржентинецът запази самообладание и достигна до трета възможност за спечелването на мача, която успя да реализира и да оформи крайното 6-4, 6-2, 6-4 след 2 часа и 20 минути игра.