Кенин и Пегула се класираха за трети кръг на Ролан Гарос

Ролан Гарос, втори кръг

София Кенин – Хейли Баптист 7-5, 6-3

Джесика Пегула – Тереза Мартинцова 6-3, 6-3

София Кенин попадна в трети кръг на Откритото първенство на Франция след победа в два сета над своята сънародничка Хейли Баптист. Миналогодишната финалистка в надпреварата бе сериозно затруднена в първия сет, но във втората част показа класата си и залужено стигна до успеха.

Следващата опонентка на световната №5 ще бъде Джесика Пегула, която отстрани Тереза Мартинцова.

Кенин поведе с 2-0 след ранен пробив, но Баптист успя да върне брейка и да изравни, а в петия гейм спаси четири брейкпойнта на първата ракета на САЩ и осъществи пълен обрат, повеждайки с 3-2. Намиращата се на 203-то място в световната ранглиста тенисистка можеше да увеличи преднината си, но пропусна две поредни точки за пробив и Кенин спечели подаването си. Равенството се запази до 5-5, когато настъпи големият момент на миналогодишната шампионка на Australian Open. Кенин наложи непосилно за нейната опонентка темпо и спечели два поредни гейма на нула, като по този начин надделя със 7-5 в първата част.

Силната серия на Кенин продължи и в началото на втората част тя успя на два пъти да пробие сервиса на Баптист, натрпувайки солиден аванс от 4-0. Четвъртата в схемата бе много близо до спечелването и на петия гейм, но пропиля два поредни брейкпойнта и Баптист прекъсна серията ѝ. Кенин се доближи значително до победата, като поведе с 5-1, но Баптист нямаше намерение да се предаде без битка. Тя спечели подаването си на нула, след което спаси два поредни мачбола и реализира пробив за 5-3. Кенин обаче успя да си върне инициативата и спечели със 7-5, 6-3 след 1 час и 22 минути игра.

В същото време нейната бъдеща опонентка Джесика Пегула също даде повод за радост на американските фенове. Четвъртфиналистката от Australian Open заслужи мястото си в следващата фаза, след като надделя над 94-тата в света Тереза Мартинцова.

Мартинцова стартира добре и поведе с 2-0, но след това пропусна точка за пробив и позволи на Пегула да редуцира пасива си. Това се оказа началото на много силна серия за американката, която спечели и следващите четири гейма и поведе убедително с 5-2. Мартинцова прекъсна серията ѝ, но радостта на чехкинята бе кратка, тъй като Пегула спечели следващото си подаване и надделя с 6-3 в откриващия сет.

Мартинцова на два пъти излезе напред в резултата в началото на втория сет, но Пегула не ѝ позволи да осъществи пробив и успяваше да възстанови равенството. Американката продължи да поставя опонентка си под напрежение и обърна резултата, а в шестия гейм спаси брейкпойнт и увеличи аванса си на 4-2. Мартинцова намали изоставането си, но световната №29 не позволи на опонентката си да продължи да се надява на обрат и спечели следващите два гейма, оформяйки крайното 6-3, 6-3 след 1 час и 21 минути на корта.