Доминик Тийм не остави шансове на Сок и продължава напред на Ролан Гарос

Roland Garros, втори кръг

Джак Сок – Доминик Тийм 1-6, 3-6, 6-7

Доминик Тийм се класира за трети кръг на Ролан Гарос след побе в три сета над американеца Джак Сок. Тийм изпита значителни затруднения в заключителния сет, но не изпусна контрола върху мача и продължава да е без загубен сет от началото на турнира.

Австриецът започна уверено мача, като стигна до ранен пробив и поведе с 2-0. Сок намали изоставането си след гейм на нула, но Тийм веднага върна жеста и възстанови разликата. В петия гейм шампионът на US Open спаси два поредни геймпойнта на своя опонент, преди да осъществи пълен обрат и да увеличи преднината си.

Разликата набъбна до 5-1 след още един гейм на нула в полза на световния №3, а в седмия гейм Доминаторът навакса пасив от 0-30 и стигна до обрат, който му донесе успеха в сета след само 26 минути игра.

Dominic Thiem

Вторият сет започна с нов гейм на нула за Тийм, но Сок бързо възстанови равенството. Австриецът успя да поведе на още два пъти в геймовете, но неговият опонент не му позволяваше да натрупа преднина и така се стигна до 3-3.

Тийм поведе за четвърти път, а в маратонския осми гейм той и Сок на няколко пъти си размениха лидерството, като и двамата пропуснаха по две възможности за спечелването на гейма. Третият опит се оказа щастлив за Тийм, който успя да стигне до пробив и да поведе с 5-3. Сок продължи да се бори и в следващия гейм спаси два сетпойнта, но и в този случай третият поставен постигне успех от третия си шанс и така спечели и втория сет, надделявайки с 6-3.

Сок спечели първия гейм в следващия сет, но Тийм направи пробив и поведе, преди американецът да изравни за 2-2. Сок стигна до обрат и поведе с 3-2, но Тийм си върна инициативата след нов пробив, довел резултата до 4-3 в полза на австриеца. Това обаче не обезвери Сок. Точно обратното – американецът записа нов пробив и отново излезе напред в резултата, повеждайки с 5-4. Този път Тийм беше този, който възстанови равенството, а след това двамата си размениха по още един гейм и така се стигна до тайбрек.

В него Тийм поведе с 2-1, но след това настъпиха много силни минути за Сок и американецът стигна до три поредни сетбола при 6-3. Това, което едва ли някой бе очаквал, е че това се оказа последната точка за Сок в мача. Тийм навлезе в страхотна серия, като първо отрази и трите сетбола, а след това спечели необходимите му две точки, стигайки до втора поредна чиста победа на тазгодипния Ролан Гарос след два часа и половина игра.

Следващият противник на австриеца ще бъде победителят от мача между Каспър Рууд и Томи Пол.