Контузия сложи край на участието на Тийм в Майорка

Mallorca Championships, осминафинал

Доминик Тийм – Адриан Манарино 5-2 (отк. Тийм)

Участието на световния №5 Доминик Тийм в дебютното издание на ATP 250 турнира в Майорка бе много по-кратко от очакваното. Австриецът, за който днешният мач бе първи на трева след Уимбълдън 2019, започна много добре сблъсъка със световния №42 Адриан Манарино и изглеждаше, че ще прекъсне негативната си серия от три поредни загуби.

Мачът започна равностойно, като и двамата опоненти спечелиха първи си две подавания. След това обаче Тийм вдигна значително темпото и пое контрола върху играта, натрупвайки комфортен аванс от 5-2. Всичко вървеше по план за шампиона на US Open, но в осмия гейм австриецът удари форхенд, при който нарани дясната си китка.

Тийм поиска медицинско прекъсване, но въпреки оказаната му лекарска помощ поставеният под №2 в схемата не успя да се завърне на корта и така мачът приключи с победа за Адриан Манарино след едва 35 минути игра.

В следващата фаза французинът ще се изправи срещу победителя от мача между Фелисиано Лопес и Карен Хачанов. В същото време случилото се днес е още една лоша новина за Доминик Тийм и неговите фенове, след като преди няколко дни австриецът обяви, че няма да участва на Олимпийските игри.