Нори сложи край на мечтите на Тийм за втора титла в Лион

Open Parc Auvergne-Rhone-Alpes Lyon, 1/8-финал

Доминик Тийм – Камерън Нори 3-6, 2-6

Световният №49 Камерън Нори поднесе най-голямата сензация от началото на турнира в Лион, записвайки убедителна победа над първия в схемата Доминик Тийм. Втората ракета на Великобритания надигра категорично Доминатора и бързо сложи край на мечтите му за втора титла в турнира, след тази от 2018 г.

На 1/4-финалите британецът ще се изправи срещу победителя от мача между Яник Синер и Артур Риндернех.

Нори бе значително по-резултатен от световния №4 както на сервис (36-25), така и на ретур (19-9). Роденият в Йоханесбург тенисист бе почти безгрешен при точките си за пробив, реализирайки три от четири (75%), докато Тийм така и не успя да стигне до брейкпойнт.

Мачът започна с гейм на нула за Нори, но Тийм успя да възстанови равенството. Британецът обаче отново излезе напред в резултата, а впоследствие реализира първия пробив в мача и натрупа комфортен аванс от 4-1. Шампионът на US Open се опита да обърне развоя на сета, но Нори продължи да поддържа разликата от три гейма и спечели първата част с 6-3.

Тийм поведе в началото на втория сет, но надеждите му за обрат бързо се изпариха. Нори наложи непосилно за австриеца темпо и в следващите пет гейма му даде само три точки, като по този начин на практика реши мача в своя полза. Тийм намали резултата с гейм на нула, но преднината на Нори вече бе твърде сериозна и той приключи мача без напрежение, триумфирайки с 6-3, 6-2 след 66 минути на корта.